Na kopci nad vesnicí Semivicoli ve střední Itálii stojí Castello di Semivicoli. Jde o zámek ze sedmnáctého století, který vlastnila šlechtická rodina Valignani. Historie tudy sice prošla, ale moc se nezastavila. Sídlo bylo a nebylo obýváno a především posledních padesát let se podepsalo na stavbě dost tragicky. Celá budova zchátrala tak, že hrozilo její zřícení.

V roce 2004 získala celý komplex rodina Masciarelli, která se rozhodla jej přebudovat na nový typ hotelu i ubytování. V roce 2005 byly zahájeny práce na obnovách, které trvaly až do roku 2010. Samozřejmě, že práce pokračují dále, přece jen jde o pozemek o rozloze 20 000 metrů čtverečních a o užitnou plochu sídla 2500 metrů čtverečních.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAUJMOUT:

Z původně hospodářských budov se stalo centrum pro setkávání a prezentace. Je to místní centrum kultury i centrum hlavního zisku, protože tyto prostory si pronajímají firmy na prezentace, lidé na svatby apod. Najdeme tu konferenční místnost, restauraci, vinný sklep, bar apod.

Hotel Castello di Semivicoli Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Přízemí hlavní budovy pak obývá rodina majitele. Mezipatro, které dříve obývalo služebnictvo, je nyní místem pro pokoje pro návštěvy a menší pokoje hotelové. V podkroví pak najdeme nejluxusnější apartmány. Rekonstrukce, kterou zaštítilo Oriano Associati Architetti, nebyla jednoduchá. Samozřejmě, že k rekonstrukci se muselo přistoupit tak, aby byly zachovány původní postupy, materiály a technologie. Ovšem majitelé sami nechtěli nijak s budovou „hýbat“. Nechali vše tak, jak to bylo dříve. Veškerá dispozice je zachována. To si ovšem vyžádalo několik neotřelých novinek. Nejde ani tak o to, že veškeré inženýrské sítě, vytápění i klimatizace musely být ukryty pod podlahy, ale hlavně o to, že nikde nebyly přidané žádné příčky. Takže například sprchové kouty jsou tvořené solitéry vnořenými do pokojů nebo přímo vanami stojícími uprostřed místností. Stejně tak se naložilo i s toaletami.

Majitelé tak spojili originální vzhled, luxusní výhledy na kopce obepnuté do šatů z vinných keřů a na moře (Jadranské) s luxusem, který však nikterak tradice nenarušuje.

Banner Dům a Zahrada Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj