Největší nadílku podzimních tipů přichystaly zahrádkářské výstavy. Ale nebojte se, ještě stihnete skvělou akci zaměřenou na nábytek a na několika místech vás čekají také hobby radosti. Včetně výstavy hub. Prostě kdo má chuť, ten si svou podzimní výstavu najde.

Chcete se pustit do pěstování bonsají? Tak se podívejte, co byste v žádném případě neměli dělat:

Zdroj: Youtube

Mezinárodní výstavy bonsají: až do 17. 9.
Chcete obdivovat „pidi stromky v miskách“ a získat užitečné rady ohledně pěstování bonsají nebo si rovnou některou bonsaj koupit? Zamiřte na speciální výstavy v Jindřichově Hradci nebo Valašském Meziříčí. Přijďte do Zahradního centra pod kloboukem.

Výstava hub, Třeboň: až do 17. 9.
Ještě tento víkend stihnete přehlídku živých hub a také jejich fotografií v konírně třeboňského zámku. Pozor, součástí akce je také poradna.

Chovatelské trhy, Kroměříž: 17. 9., 15. 10., 19. 11.
Každou 3. neděli v měsíci si v Kroměříži dávají dostaveníčko chovatelé. Pořídíte tu drůbež, králíky nebo holuby i okrasné ptáky. Na jednom místě najdete rovněž potřeby pro chovatele.

For Interior, Praha: 19. až 23. 9.
Čeká vás 19. ročník nejoblíbenějšího veletrhu nábytku, interiérů a bytového designu, jako obvykle v pražských Letňanech. Jedním z lákadel je zdravé a pohodlné spaní. Souběžně probíhá rovněž mezinárodní stavební veletrh For Arch.

Zahrada Věžky, Morkovice: 28. 9. až 1. 10.
Zahradnická a hobby výstava v zámeckém parku ve Věžkách nabídne prodej květin, rostlin a zahradnického nářadí, představí nové trendy a techniky. V rámci doprovodného programu vás pobaví hudba a děti třeba malování na obličej.

Floria podzim Kroměříž: 28. 9. až 1. 10.
Další radost pro zahrádkáře chystají přímo v Kroměříži. Těšte se na vše potřebné pro zahradu a dům včetně okrasných cibulovin a ovocných stromů. Samozřejmě nebudou chybět ani oblíbené chryzantémy. A na své si přijdou i začínající nebo pokročilí milovníci bonsají.

Výstava jiřinek, Průhonice: až do 1. 10.
Dendrologická zahrada Průhonice už pár týdnů láká na tradiční výstavu jiřinek, záhony „vystavovatelek“ najdete poblíž pnoucích růží. U hlavního vchodu je prodejna rostlin okrasných i užitkových, jejichž sortiment se během roku mění.

Flora Olomouc – Hortikomplex: 5. až 8. 10.
Podzimní mezinárodní výstava tradičně nabízí více lákadel. Kromě zahradnických trhů půjde o Dny moravských vín, Mezinárodní včelařskou výstavu, festival gastronomie a nápojů Olima (včetně Moravského cukrářského šampionátu za účasti populárního cukráře Josefa Maršálka a herečky Terezy Bebarové). A nemine vás ani přehlídka ovocných destilátů nebo výjimečná expozice zaměřená na koření a bylinky. Více se dozvíte zde.

Podzimní zemědělec, Lysá nad Labem: 5. až 8. 10.
Hned 3 v 1 nabízí výstaviště v Lysé nad Labem. Výstavu Podzimní zemědělec doplní celostátní výstava Náš chov a 8. 10. se ještě přidají Středočeské dožínky. Dožínkový průvod startuje na náměstí a klidně se můžete přidat.

Mezinárodní výstava psů, České Budějovice: 7. až 8. 10.
Kdo má rád pejsky, ten nemůže chybět v Českých Budějovicích na Mezinárodní výstavě všech plemen FCI. V sobotu se budou předvádět lovecká a služební plemena, v neděli plemena společenská. Více info zde.

For Model & Creative 2023, Praha: 21. 10.
Rovněž náš poslední tip patří hobíkům. Přijďte se potěšit na prodejní výstavu modelářské a kreativní tvorby na výstaviště do pražských Letňan. Pány bude bavit hlavně modelařina, dámy zase potřeby pro „ručprčky“ (ruční práce včetně výroby domácího mýdla, svíček, podzimních dekorací nebo parády z textilu).

Zdroj: jednotlivá výstaviště