1. Židle a křesla pro relaxaci

Pokud chcete, aby váš balkon byl místem pro relaxaci, vyberte si pohodlné křeslo nebo židli, ze které můžete sledovat výhled nebo si číst knihu. Doplňte ho o měkké polštáře a deky a nezapomeňte na příjemné osvětlení. V podstatě se příliš neliší balkonový a zahradní nábytek. Například takové židle z ratanu, plastu nebo kovu, vám vydrží dlouhá léta. Na výběr máte z poměrně široké palety materiálů:

  • Dřevo je přírodní materiál, který dodává balkonu útulný vzhled. Je však náchylné k povětrnostním vlivům, proto je důležité ho pravidelně ošetřovat. Ideální je pak mít místo, na které dřevěný nábytek v zimě uskladníte.
  • Kov je robustní materiál, který je odolný vůči povětrnostním vlivům. Je však také studený, proto se nehodí na balkony, které nejsou zastřešeny. Pokud vás ale kovový nábytek uchvátil, vybavte jej podsedáky a polštáři, a budete mít balkon nejen stylový, ale také velmi pohodlný.
  • Plast je cenově dostupný a snadno se udržuje. Je však méně odolný než dřevo nebo kov. Není ale plast, jako plast. Současný kvalitní plastový nábytek se dá v podstatě považovat za nezničitelný. Ale i zde platí, že cena odpovídá kvalitě.
  • Umělý ratan je syntetický materiál, který se podobá přírodnímu ratanu. Je odolný vůči povětrnostním vlivům a snadno se čistí. Zároveň dodá vašemu balkonu přírodní vzhled, takže když jej doplníte ještě vhodně zvolenými rostlinami, budete si připadat hned jako na letní dovolené.

Vyberte si pohodlné křeslo nebo židli a doplňte ji o měkké polštáře a deky. Přidejte příjemné osvětlení a ozdobte balkon rostlinami a dekoracemi. Nezbytností je také odkládací stolek, nebo malá skříňka.

2. Pojízdný stolek

V případě, že na balkoně bojujete s místem, hodí se pojízdný stolek, který můžete v případě potřeby zaparkovat nejen na balkoně, ale třeba také v kuchyni, v obývacím pokoji, nebo klidně v koupelně jako odkládací prostor na knížku a sklenku vína. Tenhle kus nábytku může mimo jiné také pomoci z vašeho balkonu udělat letní pracovnu.

3. Voděodolná zásuvka

Pokud chcete, aby váš balkon byl místem pro práci, vyberte si stůl a židli, které jsou dostatečně pohodlné a stabilní. Doplňte jej o elektrickou zásuvku s krytkou proti vodě a osvětlení, které vám umožní pohodlně pracovat i za tmy. Nezapomeňte ale také na kvalitní stínění, aby se vám technika za horkých dní nepřehřívala.

3. Síť na balkon

Pokud máte děti, můžete balkon využít jako jejich hernu. Vyberte si bezpečné vybavení, které je určeno pro děti. Může to být například houpačka, klouzačka, pískoviště nebo dětský bazének. Základem je ale dobře zajistit balkon například sítí, aby hračky vašich dětí v zápalu hry nekončily na chodníku.

Zasíťovaný balkon je dobrou vychytávkou i pro vaše domácí zvířata. Vyberte jim pohodlný pelech nebo pelíšek, kde se mohou schovat před sluncem nebo deštěm. Doplňte ho o misky na jídlo a vodu. A zejména chováte-li kočky, doporučuje se zasíťovat balkon tak, aby zvíře nemohlo vypadnout. Vaše kočička pak bude moci bezpečně sledovat vše, co se děje venku.

4. Vertikální truhlíky

Dali byste si domácí rajčata, jahody nebo jinou dobrotu? Pokud nechcete utrácet na farmářském trhu, nebo nemáte vlastní zahradu, můžou být vertikální truhlíky velmi dobrým řešením. A popravdě, poličky na ně zvládne vyrobit téměř každý kutil. Stačí pak jen zasadit to, po čem vaše srdce touží a užit si svůj malý pěstitelský zázrak.