Pohledový beton je nabízen nejen v různých odstínech šedi, ale také v probarvených variantách nebo v čistě bílé barvě. Vzhled šedého betonového povrchu však u designérů dosáhl v poslední době takové obliby, že jej začali imitovat i výrobci klasických dlaždic a kachlí. Šedá zkrátka není nudná. Zvlášť když ji zdobí nepravidelné vzory vykouzlené jinými odstíny. Navíc se dá kombinovat s lesklými i matnými povrchy, dekorem dřeva nebo třeba se snadno obměnitelnou vinylovou tapetou výraznější barvy.

Právě kombinace odlišných odstínů a přechody mezi různými materiály hrají v současných trendech prim a zaručí, že vás pohled na šedou neomrzí. Působí-li na vás betonová stěrka jednotvárně, zkuste jednu stěnu koupelny či její část obložit imitací kamene nebo některým z moderních bezespárových materiálů. Existuje jich více.

Jedním je například sklo, které může být dodáno v jednom vybraném odstínu nebo s libovolným grafickým motivem jako tzv. grafosklo.

„Grafický motiv pro skleněný obklad můžete vybírat nejen z předvolených motivů v našem online konfigurátoru, ale také z fotobanky Shutterstock či z vlastního archivu. Namísto fólie s natištěným dekorem lze navíc pod sklo zalaminovat i různé textilie, například 100% bavlnu,“ vyjmenovává vzhledové možnosti celoskleněných obkladů Petr Paksi ze společnosti JAP FUTURE.

Čtěte také

Dekor dřeva v koupelně

Čtěte také

Inspirace: Dřevo a jeho imitace v koupelně

Jakýkoli grafický vzor lze natisknout rovněž na tenkou dekorativní desku T.board dodávanou firmou Trachea. Její výhodou je, že se na stěnu jednoduše lepí a dá se do ní v případě potřeby snadno vrtat. Jiným alternativním materiálem pro obklady koupelnových stěn je nanolaminát SOFTIXX, který odolává vodě, silným nárazům i extrémním výkyvům teplot či působení běžných domácích chemikálií. Snadno se čistí a můžete ho použít i jako obklad nábytku.