Žlábek v zemi pro každého

Vedle spolehlivého utěsnění sprchovací zóny je zásadním předpokladem pro realizaci sprch v úrovni podlahy správný výběr a naplánování odvodu vody. Realizaci odtoků v úrovni podlahy výrazně zjednodušuje sprchový žlábek Advantix Vario společnosti Viega díky základnímu tělesu s univerzálním použitím a kompletní izolační sadě, která je součástí dodávky.

Je ideální v tom, že ho můžete z původní délky 1200 mm zkrátit na požadovaný rozměr, a to až na minimální délku 300 mm. Pomocí nožiček lze rošt plynule upravovat podle výšky dlaždic v rozmezí 5 až 20 mm. Pro silnější podlahové krytiny – jako je přírodní kámen – je k dispozici speciální sada s možností vyrovnání výšky od 15 do 30 mm.

Super efekt - žlábek ve stěně

Xetis je nová smaltovaná vanička s výpustí do stěny od firmy Kaldewei. Harmonicky splývá s podlahou koupelny, výpust nenarušuje plochou sprchovou vaničku z kvalitní smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm, protože je decentně umístěna v její stěně. Plochá sprchová vanička, jejíž barevné spektrum je přizpůsobeno přírodním podlahovým krytinám, přechází do svého okolí bez optického narušení.

Kaldewei Xetis 1 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Výpust neruší puristický design bezespárové sprchové vaničky, technické prvky mizí ve stěně za designovou clonou, která může být volitelně obložená nebo z vysoce lesklého chrómu. Xetis se dodává v 13 různých rozměrových kombinacích, od 90 x 90 cm, přes 120 x 120 cm, až po 100 x 180 cm. Vedle lesklé bílé zaručují exkluzivní barvy z kolekce Coordinated Colours, že smaltované ploché sprchové vaničky bude možné harmonicky kombinovat s plochami ze dřeva a kamene.

Standardní vanička, ale s kvalitou

Pokud nemáte možnost zasekávat do země velké žlábky nebo instalovat do zdí odtokové výpustě, použijte klasiku – standardní vaničky a zástěny. V nabídce je jich dnes spousta, jenže se liší kvalitou. Mnoho lidí už zaplakalo, když koupili sice velmi levné verze v hobbymarketech, které ale během roka oprýskaly, zrezly jim instalační šrouby a posuvy dveří se zasekávaly.

Firma Sanitec přináší na trh novinku firmy Kolo s označením First. Úsporná, sladěná forma se hodí do každého typu interiéru. Použitý materiál a technická řešení pak zaručí bezporuchové užívání na mnoho let. Za své obrysy vděčí vhodně zvoleným profilům a skleněným tabulím, které jsou u čtvrtkruhového koutu vyrobeny ze zaobleného skla. Sklo (transparentní nebo satinované matné) o síle 4 mm poskytuje pocit bezpečí a stability. Dveře jsou vybaveny pohodlnými oboustrannými madly, která ideálně splývají s celkem.

Dveře se díky použití horního a dolního kolejnicového ložiskového závěsu posouvají plynule a lehce a možnost rychle vyjmout dolní závěsy a sklopit dveře navíc usnadňuje údržbu koutu. Těsnost zajišťuje magnetické těsnění dveří a speciálně profilované těsnění mezi stabilní stěnou a pohyblivou částí. Po koupeli je podlaha v okolí sprchového koutu vždy suchá. V nabídce Sanitec KOLO najdete 8 různých sprchových koutů First. Čtvrtkruhové a čtvercové sprchové kouty o rozměrech 80 x 80, 90 x 90 cm a výšce 190 cm se stěnami vyplněnými transparentním nebo satinovaným matným tvrzeným sklem.