Poradí si s vodním kamenem

Na vodovodních bateriích v kuchyni a v koupelně někdy zůstávají nevzhledné skvrny od vodního kamene. Tyto povrchy se dají vypulírovat polovinou citronu, kterou použijete místo houbičky. Vodní kámen se rád usazuje také v rychlovarné konvici. Je-li to váš případ, povařte v konvici vodu s tenkými plátky citronu a lžící citronové šťávy. Nechte hodinu působit a pak konvici vyčistěte.

Čtěte také

Čištění trouby

Čtěte také

Jednoduché triky, jak vyčistit troubu bez drahých chemikálií

Vyčistí skvrny v hrnečku i mikrovlnku

Na vnitřních stěnách hrnků ulpívají nevzhledné skrvny od čaje a kávy. Potřete je plátkem citronu, pak hrnek naplňte vodou, přidejte lžíci citronové šťávy a vložte na dvě minuty do mikrovlnky. Skvrny půjdou odstranit snáze, a ještě si přitom vyčistíte mikrovlnku, protože vzniklá pára uvolní mastnotu z jejích stěn. Stačí je otřít hadříkem.

Citron při úklidu Autor: Shutterstock.com Autor: Shutterstock.com

Vydezinfikuje pracovní desku a prkénko

Citronový roztok nám pomůže zbavit kuchyňské plochy škodlivých mikroorganismů. Citronovou šťávu naředěnou vodou nalijte do rozprašovače, nastříkejte na kuchyňskou linku a místa přetřete hadříkem. Polovinou citronu vydrhněte dřevěné prkénko, na kterém zpracováváte maso nebo aromatické potraviny typu česnek. Pro ještě lepší efekt prkénko napřed posypte solí.

Citron při úklidu Autor: Shutterstock.com Autor: Shutterstock.com

Odstraní zápach z lednice a bot

Jestliže se z lednice táhne nepříjemný zápach, vložte do ní rozkrojený citron. Sušená citronová kůra pro změnu poslouží jako deodorant nelibě vonících bot. Nechte ji v botách přes noc a ráno se nechte překvapit výsledkem.

Čtěte také

Čištění spár

Čtěte také

Co zabírá na zašedlé spáry mezi keramickými obklady

Zaútočí na plíseň

Jestliže se ve spárách mezi dlaždičkami objevuje plíseň, zkuste na ni vyzrát citronovou šťávou smíchanou se solí nebo s jedlou sodou. Směsí potřete postižená místa, nechte 15 minut působit a poté vydrhněte starým zubním kartáčkem.