Zeleninové placičky můžete připravit téměř ze všech druhů zeleniny – skvělé jsou z brambor, kořenové zeleniny, květáku, brokolice, hrášku, kukuřice, cukety nebo třeba červené řepy. S jejich dochucením si můžete vyhrát podle vlastní fantazie i zásob v ledničce. Použít můžete česnek, jarní cibulku, jakoukoliv čerstvou bylinku nebo oblíbenou směs koření. Výraznější chuť jim dodá sýr – třeba parmazán, gouda nebo čedar. A pro ty, kdo si neumí představit jídlo bez masa, můžete do základní směsi přihodit na kostičky nakrájenou šunku, slaninu nebo pikantní salám. V našem receptu nabízíme kombinaci brokolice, hrášku a čedaru, která chutná opravdu výborně.

Hledáte inspiraci? Podívejte se na 4 různé varianty zeleninových placiček, které vám budou opravdu chutnat:

Zdroj: Youtube

Hlavně nepřevařit!

Brokolice je super zdravá a výživná zelenina, ne každý ji má ale v oblibě. Základem úspěchu je optimální doba vaření – jakmile přesáhnete správný čas, bude mít nepříjemný zápach, mdlou chuť a ztratí svou svěží barvu, což strávníky spolehlivě odradí. Maximální doba vaření se odvíjí od velikosti růžiček a způsobu využití, ale neměla by přesáhnout 10 minut, obvykle stačí 3-5 minut. Důležitým krokem je i následné zchlazení, díky němuž se zastaví var a brokolice si zachová chuť, barvu i cenné látky.

Brokolicové placičky s hráškem a čedarem

Čas přípravy: 30 minut

Ingredience:

  • 200 g brokolice
  • 150 g zeleného hrášku
  • 150 g hladké mouky
  • 2 větší vejce
  • 50 g strouhaného čedaru
  • 1 stroužek česneku
  • sůl
  • rostlinný olej

Příprava:

1) Brokolici rozeberte na růžičky, propláchněte a vložte do vroucí osolené vody. Vařte 5 minut a následně ji zchlaďte ve studené vodě. Poté růžičky nasekejte nadrobno. Hrášek jemně rozmačkejte.

2) V misce rozšlehejte vejce, přidejte mouku, prolisovaný stroužek česneku a strouhaný sýr.

3) Přidejte nasekanou brokolici a hrášek a vše promíchejte. Pokud je směs příliš řídká, přisypte do ní podle potřeby mouku navíc.

4) Smažte na rozpálené pánvi asi 3 minuty z každé strany do zlatavé barvy. (Placičky můžete také péct v troubě při 200 ºC přibližně 20 minut.)

5) Podávejte s bylinkovým dipem nebo bramborovou kaší.

Zdroj: www.nzip.cz, greengiant.com