V dnešní době digitálních knih a e-čteček je stále něco krásného na klasické papírové knize. Vlastnit domácí knihovnu může být skvělým způsobem, jak si nejen uložit své oblíbené příběhy, ale i vytvořit útulný koutek pro relaxaci a odpočinek. Navíc, domácí knihovna může být skvělým doplňkem interiéru. Tak jak na to?

Knihovna snů! Jak vypadá ta vaše?

Zdroj: Youtube

Stanovte si svůj styl a téma

Předtím, než začnete knihy rozřazovat, rozhodněte se, jak by vaše knihovna měla vypadat. Chcete, aby všechny knihy byly uspořádány podle barvy, a tvořily tak vizuální duhu? Nebo máte raději klasické řazení podle autorů či žánrů? Možná si vytvoříte několik tematických sekcí - například koutek pro detektivky, historické romány nebo knihy o vašem koníčku.

Ukládání knih

Ne všechny knihy musí být v knihovně uspořádány ve vertikální poloze. Hrajte si s kompozicí! Některé knihy můžete položit vodorovně, a vytvořit tak malé výstavy nebo zvýraznit určité tituly. Přemýšlejte také o přístupnosti - oblíbené knihy dejte na dosah ruky, zatímco ty, které čtete méně často, mohou jít na vyšší police.

Vaše knihovna by měla být odrazem vaší osobnosti. Přidejte oblíbené dekorace, suvenýry nebo rodinné fotky mezi knihy. Rozsviťte svíčky, položte pohodlný polštář a vytvořte si vlastní knižní oázu. Domácí knihovna je více než jen sklad knih, je to místo, kde se spojují příběhy a vzpomínky.

Zdroj: goodhousekeeping.com, apartmenttherapy.com