Kdo z nás nezná tu klasickou situaci - návštěva s červeným vínem, děti s čokoládou nebo pes, který si myslel, že bahno je nový druh parfému? Ale nebojte se, každý koberec může být zachráněn, stačí vědět jak. Přinášíme vám spolehlivý návod na čištění koberců.

Jak si vybrat koberec?

Zdroj: Youtube

Hloubkové vysávání - více než jen povrch

Mnoho lidí si myslí, že pravidelné vysávání je dostatečné. Ale i když odstraníte povrchovou špínu, nestačí to. Víte vůbec, co je pod povrchem? Nezapomeňte provádět hloubkové vysávání alespoň jednou za měsíc. K tomu je dobré mít kvalitní vysavač s dobrou sací silou, aby koberec zbavil hluboko uloženého prachu a nečistot.

Zvlhčení - koberec miluje sprchování

Nejen my potřebujeme osvěžení. Občasné zvlhčení koberce může odstranit zažrané skvrny a provonět pokoj. Stačí smíchat vodu s pár kapkami esenciálního oleje a postříkat povrch koberce. Nechte chvíli působit a poté vysajte. Ale pozor: vždy dbejte na to, aby koberec nebyl příliš mokrý, abyste předešli plísním.

Když všechno selže - profesionální péče

Pokud jste vyzkoušeli všechny dostupné domácí triky a váš koberec stále vypadá unaveně, možná je čas obrátit se na profesionály. Specializované firmy mají vysoce účinné nástroje a přípravky, které mohou vašemu koberci vrátit jeho původní vzhled a svěžest.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, pamatujte: s trochou péče může koberec vydržet roky a stát se skvostem vašeho domova. Tak co, začnete s čištěním hned dnes?

Zdroj: thespruce.com, insider.com