Schodiště je nepostradatelnou funkční součástí každého rodinného domu či mezonetového bytu. Podobně nezbytné jsou však také úložné prostory, kam je možné ukládat věci, které nevyužíváte tak často, jako je například sezónní oblečení. Pro přehledné uspořádání věcí pod schodištěm je velmi praktickým řešením systém poliček či zásuvek. Dobře vám poslouží také skříň vyrobená na míru rozměrům i tvaru schodiště. Jaké jsou další možnosti?

1. Vytvořte si pod schodištěm šatnu

V rodinných domech začíná schodiště velmi často už v předsíni. A právě zde se nabízí ideální místo pro vytvoření šatníku. Stačí pod schodiště zabudovat šatní skříň, háčky na odkládání svršků nebo deštníků, několik poliček na drobné věci (klíče či sluneční brýle), zrcadlo a botník. Maximálně tak využijete volný prostor pod schody a navíc si vykouzlíte příjemnější předsíň s vlastní šatnou.

2. Výsuvné šuplíky pod schody

Výsuvné šuplíky pod schodištěm jsou další velice častou volbou. K tomuto řešení ale budete potřebovat služby truhláře, který vám je vytvoří na míru. Šuplíky mohou sloužit k uskladnění sezónního oblečení, knih, kabelek, domácího nářadí a spousty dalších věcí. Vestavěné šuplíky pod schody skvěle zapadnou a mnohdy si jich ani nevšimneme. Mohou být otevírací s dvířky nebo vysouvací.

3. Domácí kancelář pod schody

V dnešní době vzrostla obliba práce z domova. A pokud už v domě či mezonetovém bytě nemáte místnost, kde si kancelář vytvořit, můžete tento problém efektivně vyřešit pracovním koutkem umístěným pod schodištěm. Pod schody se ale většinou nenachází dostatek denního světla, proto zvažte, zda je pro vás toto řešení ideální, případně místo velice dobře osvětlete.

4. Botník

Jednotlivé skříně pod schody navrhněte jako výsuvné s policemi na uložení všech párů bot, které máte. Nebudou na očích a vám ušetří spoustu místa.

5. Místo pro domácí mazlíčky

Milovníci čtyřnohých mazlíčků mohou prostor pod schodištěm přizpůsobit právě jim. Stačí sem umístit oblíbený pelíšek, hračky nebo i misky s vodou a jídlem. Řešením jsou také otevíratelná vrátka, která lze v případě potřeby kdykoliv otevřít a zavřít.

Zdroj: homeincube.cz, drevostavitel.cz