Chladničky jsou dnes tak běžnou součástí našich domácností, že si uskladňování potravin bez nich ani nedokážeme představit. O něco horší je to však s vědomostmi o tom, jak chladničku správně používat.

Navykli jsme si do ledničky odkládat skoro všechno, a přitom nepřehledně mícháme staré potraviny s čerstvými. Mezi potraviny, které často končí v chladničce, i když to nepotřebují, patří např. exotické ovoce, rajčata, fazolové lusky, okurky, dokonce i chléb. V případě pečiva se uskladněním v chladničce jeho trvanlivost dokonce zkracuje a i kvalita exotického ovoce se působením chladu může snižovat. Do ledničky nepatří ani ovoce a zelenina, která potřebuje dozrát.

Osvojte si správný systém ukládání!

Teplota uvnitř chladničky závisí i od teploty okolí, proto je třeba v létě anebo ve vytápěné místnosti nastavit ji na nižší teplotu. Teplota však nemá klesnout na minusové hodnoty, protože by uskladněné potraviny částečně zmrzly a znehodnotily se. Při užívání chladničky je vhodné osvojit si, že čerstvé potraviny patří do zadní části chladničky před ty, které jsou už v chladničce uložené. Tak se dosáhne toho, že většina potravin je spotřebovaná před uplynutím doby trvanlivosti a jen velmi málo potravin je potom třeba vyhodit. Pro správné chlazení je nutná cirkulace vzduchu, proto chladnička nemá být přeplněná a mezi jednotlivými uloženými potravinami by měly zůstat mezery. Účinnost chlazení snižuje i námraza, proto jsou moderní chladničky vybavené funkcí no frost, která automaticky předchází vzniku námrazy. Vařená jídla je třeba ukládat do lednice až po jejich vychladnutí na pokojovou teplotu.

Autor: archiv

Každá část lednice patří jiným potravinám

Každá lednička má různé teplotní zóny. Optimální teplota okolo 4 - 5 °C je přitom na střední polici. Tato část by měla být vyhrazena na skladování mléka, mléčných výrobků, masových výrobků a vajíček. Horní police s teplotou do 8 °C patří čerstvým potravinám, otevřeným balením a hotovým vařeným jídlům. Mohou tu být uložené například i moučníky a obložené chlebíčky, samozřejmě všechno v uzavřených obalech, kvůli izolaci pachů. Nejnižší teplota +2 °C je v nejnižší polici nad zásuvkou na ukládání zeleniny. V ní se má uskladňovat čerstvé maso a ryby. V zásuvce na dně chladničky, která je určena pro ovoce a zeleninu, je teplota do 10 °C. Poličky ve dveřích jsou pak nejteplejším místem chladničky (10 - 15 °C) a jsou určené pro produkty, které vyžadují jen velmi mírné chlazení, především tedy pro nápoje, hořčici, máslo a další produkty.

Doba skladování potravin v chladničce:

  • Syrové ryby anebo mleté syrové maso = 1 den
  • Syrové maso = 1 - 2 dny
  • Houby, jahody, maliny, paprika = 2 dny
  • Drůbeží syrové maso, pečené maso, mléko, otevřená ovocná konzerva = 3 dny
  • Tavený sýr, tvaroh = 4 dny
  • Máslo, tvrdé sýry, vajíčka, kořenová zelenina, rajčata = 7 dní

Lednice, chladnička, kuchyňské spotřebiče, kuchyně, spotřebiče Autor: archiv

-pan- Foto: www.thinkstock.cz