Spousta zelené barvy, pokojových rostlin a tropických motivů. Přesně to je urban jungle bydlení. Když vše spojíte se zlatými prvky, získáte bydlení, které si zamilujete.

Urban jungle (městská džungle) je životní/bydlící styl, při němž se klade důraz na pěstování rostlin v městských podmínkách. Milovníci tohoto stylu se mimo jiné podílejí také na tvorbě městských komunitních zahrad a záhonů. V interiérovém designu to znamená spoustu zelených rostlin v každém koutě vašeho domova.

Jaké rostliny jsou vhodné?

Pro urban jungle jsou typické všechny zelené pokojové rostliny. A čím větší budou, tím lépe. Dobře se vám bude pracovat s obřími kaktusy, fíkusy, ale i citrusovníky. Chybět by neměly ani popínavé a převislé rostliny, sukulenty, kapradiny, juty, dracény, nemluvě o čerstvých bylinkách v kuchyni. Květináče by neměly plnit jen vaše police v obýváku či ložnici. Zapomínat byste neměli ani na koupelnu a předsíň.

Zdroj: Youtube

Rostliny dejte i do vzduchu

Pokud chcete ušetřit trochu místa, můžete využít kromě parapetů a polic také závěsné květináče. Díky zavěšení květináčů budou mít rostliny dostatek světla, navíc zaplníte prostor v případě vyšších stropů. Případně si pořiďte moderní kokedamy.

Zelená stěna a přírodní materiály

V posledních letech je trendem také zelená stěna či obraz – obojí vytvořeno ze zelených rostlin. Vše pak doplňte také o motivy džungle a rostlin na textiliích, sázkou na jistotu jsou také přírodní materiály v podobě bambusu, rákosu či dřeva.

Zdroj: Westwing