Manhattan je místo s nejdražšími byty, obchody, s množstvím kancelářských budov, které jsou umístěny ve výškových, věžím podobných, domech. Sloupoví jakoby vztyčených prstů až do 11. září 2001 vévodila tzv. Dvojčata (Twin Towers) neboli Severní a Jižní věž, postavené v letech 1966 - 1972. Po známém teroristickém útoku tyto mrakodrapy o 110 patrech přestaly existovat.

Američané se však poté, co se vzpamatovali z této celosvětové tragédie, rozhodli Světové obchodní centrum obnovit a místo Dvojčat by měl zaujmout právě dokončovaný mrakodrap, původně pojmenovaný Freedom Tower, ale dnes již nazývaný One World Trade Center.

Mrakodrap na místě Dvojčat už postupuje do své konečné fáze. Bude mít přes 541 metrů na výšku. Autor: www.isifa.com Mrakodrap na místě Dvojčat už postupuje do své konečné fáze. Bude mít přes 541 metrů na výšku.Autor: www.isifa.com

Stavbu navrhl americký architekt David Childs ze společnosti Skidmore, Owings & Merrill. Za základ si vybral 3 ocelové sloupy, které byly vztyčeny už v roce 2006. Jeden z nich je popsaný tisíci vzkazy jako připomenutí obětí atentátů z 11.9.2001. Stavba ze skla, kabelů, oceli a betonu již na konci dubna převýšila nejznámější mrakodrap New Yorku Empire State Building (380 m).

Po dokončení by tato věž měla mít i s televizní anténou symbolických 1776 stop – rok americké nezávislosti – tedy 541,3 m. Po své dostavbě by se měla stát nejvyšší na západní polokouli a třetí nejvyšší architekturou na světě. Na vrcholu One World Trade Center by měla být umístěná vyhlídková restaurace nazvaná Okno do světa a v nejvyšších patrech budovy se počítá s vytvořením pozoruhodného projektu – tzv. Zahrady světa. Celá věž se však má stát útočištěm pro nejrůznější kancelářské prostory. Předpokládá se, že tento mrakodrap by měl být dokončen v prosinci letošního roku a otevřen na jaře roku 2013.

Autor: www.isifa.com Už nyní je nový mrakodrap novou dominantou New Yorku

" title="

Už nyní je nový mrakodrap novou dominantou New Yorku

"/>

Už nyní je nový mrakodrap novou dominantou New Yorku

Autor: www.isifa.com

Foto: www.isifa.com