Velkolepé elegantní, a přesto velmi útulné sídlo je natolik uchvátilo, že se rozhodli koupit si jej nastálo. Finální cena, kterou za nemovitost zaplatí, není zatím známá, nicméně podle neověřených informací prý dostali z původních 14,85 milionu dolarů slevu. Bývalá první rodina sice zatím definitivně nepotvrdila, že nemovitost kupuje, ale jednání mezi Obamovými a společností Boston Celtics Wyc Grousbeck, jež má za úkol sídlo prodat, probíhají a prý jsou na dobré cestě.

Barack Obama Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Nemovitost se nachází na pozemku o velikosti téměř 30 akrů, tedy přibližně 12 000 metrů čtverečních! K pozemku, jenž leží na ostrově náležícímu ke státu Massachusetts, patří i soukromá pláž v Edgartownu včetně loděnice. Nádherný trávník se rozprostírá kolem samotného domu s užitnou plochou téměř 700 metrů čtverečních, který navrhli architekti firmy Brandenburger Taylor Lombardo Architects ze San Francisca a který postavil odborný místní stavitel John Early.

Výrazný bílý interiér dvoukřídlého domu má sedm ložnic, včetně hlavního apartmá s krbem a vlastní terasou, devět koupelen, velmi moderní a profesionálně vybavenou kuchyni s elegantní jídelnou kruhového půdorysu, z níž je výhled na celé okolí.

Kromě hlavních místností se v domě nachází také několik prostorných místností, určených pro odpočinek a zábavu. Najdeme zde biliár, ve druhém patře na terase pak vířivku a samozřejmě venku nechybí ani bazén a venkovní krb, posezení a kout pro přípravu zahradních party a občerstvení.

Podle předchozích zpráv se společnost Grousbeck pokoušela prodat nemovitost, která se nachází poblíž ostrovní čtvrti South Beach, dokonce již čtyři roky. V roce 2015 však byla residence v nabídce za částku 22,5 milionu dolarů. Postupně tedy společnost musela s cenou dolů až na současnou cifru.

Barack Obama Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Pokud se koupě domu podaří, bude to další na seznamu úspěšných velkých investic do nemovitostí, kterou manželé Obamovi provedli od doby, kdy Barack opustil kancelář v lednu 2017. Pár, který již vlastnil dům v Chicagu, koupil totiž v květnu 2017 také dům o rozloze 820 metrů čtverečních ve Washingtonu D.C., a to za 8,1 milionu dolarů.