Stručný souhrn z článku:

  • Vytvoření vánočního věnce může být kreativním a zábavným projektem. Nejenže můžete vytvořit vlastní dekorace, ale také využít staré vánoční koule.
  • Pro výrobu vánočního věnce budete potřebovat polystyrenový korpus, různobarevné vánoční koule, stuhu, lepidlo a další dekorativní prvky podle vašeho vkusu.
  • Postupem času lepte koule na korpus tak, aby vytvořily poutavý věnec, a můžete také přidat další dekorace, jako sušené rostliny nebo peříčka, aby věnec vypadal ještě působivěji.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Vánočních dekorací je všude spousta, ale největší radost většinou máme z těch, které si sami vytvoříme. V případě vánočního věnce navíc můžete zrecyklovat staré (už nefunkční či poškozené) ozdoby na stromeček. Máme jen jednu radu: na věnec se nejlépe připevňují kulaté baňky.

Další tipy na nádherné DIY dekorace najdete v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Proč vsadit na vánoční koule

Věnec „spotřebuje“ několik desítek vánočních baněk, ty jsou ale lehké. Což je v případě dekorace, která se zpravidla věší na dveře či okno, podstatné. Stejně tak však vánoční věnec můžete položit, třeba na nižší skříňku v ložnici. Nebo ho dát do obýváku, opřít o komodu a stěnu.

Nachystejte si předem

Na výrobu vánočního věnce potřebujete polystyrenový korpus, kulaté vánoční ozdoby (kvůli pestrosti volte více barev i velikostí vánočních baněk), papírovou nebo textilní stuhu, lepidlo, nůžky, případně další dekorativní prvky (sušené rostliny, peříčka a podobně).

Jak na to

  • Polystyrenový kruh pevně omotejte stuhou. Pokud na lepení používáte tavnou pistoli (horké lepidlo), lepte jen začátek a konec stuhy. Když máte tzv. studené lepidlo, aplikujte ho ve více bodech na kruh, omotejte stuhou, přilepte začátek a konec. Pak přidejte ještě kousek stuhy na zavěšení.
  • Z vánočních koulí odstraňte háčky (závěsy). Pak je začněte postupně přilepovat. Nejprve se lepí vánoční baňky po vnějším obvodu okruhu, poté další směrem ke středu korpusu. Koule umísťujte tak, aby jejich výčnělky, kde původně měly háčky, nebyly vidět.
  • Vyplatí se začít s velkými koulemi, pak se středními, a nakonec s těmi nejmenšími. Věnec pokryjte koulemi z boků a přední strany korpusu, zadní strana zůstane prázdná. Na závěr podle svého vkusu ještě přilepte několik dekorací, například sušené rostliny nebo peříčka. Ty opět pomůžou zamaskovat pohledově volná místečka.

Zdroj: Möbelix