Pořiďte si dokonale propracované příbory, které pozvednou nejen každodenní kulturu stravování, ale budou i pomyslnou korunou na vašem slavnostním stole. Sada příborů WMF Sentic se speciální strukturou povrchu ve tvaru diamantu se skládá z vidliček, nožů, lžic, dezertních vidliček a čajových lžiček pro šest osob a vyniká nejen atraktivním designem, ale také pohodlnou manipulací. Díky technologii Cromargan Protect jsou příbory odolné proti poškrábání a opotřebení, jako bonus je lze mýt v myčce. Více informací na www.wmf.cz.

Velkorysé obdélníkové zrcadlo Amirro Lumina Duo, vybavené třemi pruhy osvětlení přímo v ploše zrcadla, je ideální nad dvojumyvadlo do koupelny. Osvětlené pruhy vynikají perfektní svítivostí, protože zdroj světla je nasměrován přímo vpřed, takže na sebe při líčení nebo holení skvěle uvidíte. K rozsvícení můžete využít tlačítkový vypínač, který je decentně skrytý pod spodní hranou zrcadla, nebo lze osvětlení zrcadla připojit přímo na klasický vypínač. Zrcadlo je vybaveno úchyty pro vodorovné zavěšení. K dostání je za 6587 Kč na www.zrcadla.cz a v maloobchodní síti koupelnových studií a prodejen.

Přestože ho možná přes rok nepoužíváte, luxusní ubrus je základem slavnostního stolování, které byste si právě o Vánocích měli dopřát. „K svátečnímu stolu se nejlépe hodí klasické hladké saténové ubrusy nebo ubrusy z damašku s detailními vytkanými žakárskými vzory. Ty působí velmi slavnostně, hodí se do všech interiérů a dobře drží tvar,“ potvrzuje Hana Šrůtková, odbornice na bytový textil z české textilky Veba. To platí i pro novou kolekci ubrusů Kouzlo ledu s tiskem z jemně česaných přízí egyptské bavlny, vybavenou nešpinivou úpravou. Běhouny více rozměrů, cena od 250 Kč, ubrousek 40 x 40 cm cena 110 Kč, ubrusy více rozměrů, 140 x 180 cm cena 960 Kč. Více informací na www.veba.cz.

Novinka a zároveň limitovaná edice froté ručníků a osušek Zoe z kvalitní česané příze s vytkaným zimním motivem přinese do každé koupelny kouzlo Vánoc. Lze zakoupit jednotlivě i zabalené jako dárkové sety. Rozměry: ručník 50 x 100 cm cena 190 Kč, osuška 70 x 140 cm cena 340 Kč, sety 3x 50 x 100 cm v dárkové krabici s mašlí a 50 x 100 cm + 70 x 140 cm v dárkové krabici s mašlí za 630 Kč. Více informací na www.veba.cz.

Mladá česká nábytkářská firma Wuders, mezi jejíž hodnoty patří praktičnost, udržitelnost, ale i zajímavý design, přichází s kolekcí bytových doplňků, které jsou výborným tipem na originální, kvalitní a praktický dárek. Mezi ně patří dubový truhlík Pallas, který svou úpravou zaručí pěkně viditelnou kresbu dřeva po mnoho let, a proto bude nejen bytelnou nádobou na pěstování bylinek nebo květin, ale sám o sobě bude ozdobou okna. Truhlík Pallas zakoupíte za 2799 Kč, více informací na www.wuders.cz.

Ještě jeden tip od firmy Wuders pro domácí zahradníky. Máte oblíbenou pokojovku a chcete jí dopřát stylový podstavec? Nebo obdarovat nějakého milovníka pokojových rostlin? Pak můžete sáhnout po podstavci pod květináč Hester, který bude i těm nejatraktivnějším rostlinám důstojným partnerem. Kombinace masivního dřeva a kovu zaručí nejen elegantní vzhled, ale také trvanlivost a odolnost výrobku. Podstavec pod květináč Hester zakoupíte za 2390 Kč, více informací na www.wuders.cz.