Svátek stavebnictví, jak je někdy FOR ARCH nazýván, se bude v Pražském veletržním areálu v Letňanech konat ve dnech 23. – 27. září. Již nyní je již z více než 98 % obsazen. „Letošní ročník bude v ukazatelích počtu vystavovatelů a prodané výstavní plochy rekordní za posledních pět let. Z tohoto důvodu jsme museli přistavět další dvě menší mobilní výstavní haly. Taktéž v dalším důležitém ukazateli, počtu zahraničních vystavovatelů, bude letošní ročník rekordní. Celkem se bude prezentovat více než 80 vystavovatelů ze zahraničí, čímž se docílí 10 % podílu zahraničních vystavovatelů,“ říká ředitel veletrhu Daniel Bartoš. Mezinárodnost celé akce dokládá skutečnost, že vystavovatelé do Pražského veletržního areálu Letňany přijedou ze 17 zemí světa (Belgie, Bělorusko, Bulharsko, Česká republika, Čína, Dánsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Turecko, Ukrajina). Generálním partnerem veletrhu se stala společnost AAA BYTY.CZ.

Na veletrhu bude představena také celá řada novinek. Společnost Sapho koupelny například předvede novinky z oblasti luxusních van Decoo a vodotěsnou LCD televizi, která je určená a vyrobená právě do náročného, vlhkého a mnohdy i horkého prostředí koupelen. Eim Univers bude zase na své expozici prezentovat dvě designové novinky od firmy Jacuzzi. V oblasti sprchových koutů to bude kompaktní sprchový kout bez dveří se zabudovanou hlavou a ruční a kaskádovou sprchou včetně termostatické baterie. V kategorii van to bude vana určená do prostoru v kombinaci teaku a plastu s integrovanou baterií. USSPA, první český výrobce masážních bazénů, bude na veletrhu promovat svá designová spa včetně novinky – zvedáku termokrytu pro Swim Spa. Zástupci společnosti Waterair chystají pro návštěvníky veletrhu ukázku speciálního způsobu výstavby zapuštěného bazénu formou dodávky, tzv. zimní sady. Na stánku firmy Aquaexpo bude k vidění šest parních boxů. Chybět nebudou ani parní boxy Las Vegas Lux a London, které patří mezi nejprodávanější boxy u nás a na Slovensku.

Už podvanácté se bude v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH konat Mezinárodní finále 12. ročníku Soutěže učňů stavebních oborů. Cílem soutěže je podpora tradičních i moderních řemesel v odvětví stavebnictví, navrácení prestiže řemesla u odborné i laické veřejnosti a v neposlední řadě také zvýšení zájmu žáků končících základní školu o vyučení se některým z předváděných učebních oborů. Po úspěchu v loňském roce bude veletrh FOR ARCH podruhé doprovázet celostátní soutěž Architekt roku 2008. Posláním soutěže, jež je organizovaná společností ABF jako slavnostní akce k výročí 100 let od úmrtí architekta Josefa Hlávky, je seznámit odbornou i laickou veřejnost s kvalitní soudobou architekturou a stavebnictvím.

Ve vstupní hale výstaviště bude po celou dobu konání veletrhu FOR ARCH k vidění unikátní výstava New Face of Prague s podtitulem Pražská architektura po roce 1990. Expozice, která je rozdělena do deseti témat, se zaměřuje výhradně na metropoli, v jejímž okolí bují především obytné developerské projekty, vybírá nejdůležitější porevoluční realizace a svůj pohled zaměřuje i do budoucnosti.

Stejně jako loni nebude na veletrhu chybět program Dotované bydlení, jehož cílem je zajistit výhodnější ceny při stavbách i rekonstrukcích bytů a domů i při pořizování vnitřního nebo zahradního vybavení. Na návštěvníky čeká také soutěž o střechu Tondach za 100.000 Kč. Veletrh FOR ARCH doplní také unikátní výstava New Face of Prague s podtitulem Pražská architektura pro roce 1990, kterou budou moci návštěvníci zhlédnout ve Vstupní hale výstaviště. Expozice, která bude rozdělena do deseti témat, je zaměřena výhradně na metropoli, v jejímž okolí bují především obytné developerské projekty a vybírá nejdůležitější porevoluční realizace a svůj pohled zaměřuje i do budoucnosti.

Více informací o novinkách a veletrhu naleznete na stránkách http://www.forarch.cz/.