Tradiční největší odborný veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, izolací, řemesla a služeb pro stavbu a renovaci střech – STŘECHY PRAHA 2008 proběhne spolu s výstavou ÚSPORY ENERGIÍ A OBNOVITELNÉ ZDROJE ve dnech 24. – 26. ledna 2008 na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Tento 10. jubilejní ročník veletrhu bude kompletní přehlídkou všech významných výrobců a dodavatelů v tomto oboru, kteří již potvrdili účast, a řada z nich chystá nové a velmi zajímavé expozice. Návštěvníci se tedy Autor: archiv mohou těšit na kvalitní a silné zastoupení vystavovatelů jak z nomenklatury veletrhu Střechy Praha, tak i z nomenklatury doprovodné výstavy Úspory energií a obnovitelné zdroje.

Doprovodný program Nedílnou součástí veletrhu je intenzivní příprava doposud nejbohatšího doprovodného programu, který je vytvářen v návaznosti na nároky návštěvníků. Očekáváme 12 až 15 tisíc odborných i laických návštěvníků, kteří budou mít možnost udělat si detailní představu o nabídce renomovaných i menších firem, uvidí řadu novinek a velkou nabídku praktických ukázek na mnoha stáncích našich vystavovatelů i na speciálně upravené ploše vyčleněné právě střechařskému řemeslu.

Odborný doprovodný program přednášek, seminářů a diskusních setkání bude letos probíhat paralelně ve třech přednáškových sálech a uspokojí jistě každého ze zúčastněných. Ze zajímavých témat můžeme již nyní zmínit např. zásady pro návrh a použití tepelných izolací plochých a šikmých střech, zateplování obvodových plášťů budov, provozní ploché střechy - balkony, lodžie, terasy, střešní zahrady, dřevo jako stavební materiál, energetickou náročnost budov nebo vystavování nových energetických průkazů.

Rozmanitost doprovodného programu doplní prestižní soutěže: Autor: archiv • Tradiční Zlatá taška o nejlepší exponáty, jejíž ocenění v loňském roce získala na základě rozhodnutí odborné poroty společnost FENESTRA střešní okna • Mezinárodní soutěž učňů oboru pokrývač, klempíř a tesař • Soutěž o nejpoutavější expozici, za kterou si vítězný pohár v minulém roce odnesla společnost TONDACH Česká republika

S Fenestrou za sluncem Kromě množství novinek, poradenských center a bohaté nabídky přednášek a seminářů bude na veletrhu možné vyhrát řadu hodnotných cen. Pořadatel veletrhu – společnost Střechy Praha, s. r. o., se navíc stala partnerem soutěže české firmy FENESTRA střešní okna, s. r. o. V této soutěži s názvem „S FENESTROU za sluncem“, která začala 8. března 2007 a potrvá až do 31. prosince 2007, můžete vyhrát báječné zájezdy k moři a další ceny, které budou výhercům slavnostně předány právě na 10. jubilejním ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA 2008. Podrobnější informace naleznete na www.fenestra.cz.

Konference Izolace 2008 – novinka veletrhu Autor: archiv Poprvé v rámci veletrhu se uskuteční 9. ročník odborné konference Izolace 2008 na téma „Izolace v praxi od projektu k realizaci“, jejímž pořadatelem je expertní a projektová kancelář A.W.A.L. zabývající se stavebními izolacemi a stavební fyzikou.

Pragobuilding – souběžně probíhající akce V termínu veletrhu Střechy Praha proběhne v montované hale před Průmyslovým palácem ještě další výstavní akce s názvem Pragobuilding. Jedná se o soubor specializovaných výstav (pořádá Incheba Praha). Její součástí je mimo jiné i výstava zaměřená na okna, dveře, schody, jejich součásti a stavební prvky. Dalšími specializovanými akcemi v rámci Pragobuildingu jsou například Panelový dům a byt či Montované stavby. Více informací naleznete na www.strechy-praha.cz.