Základem velikonočního věnce je proutí. Korpus v mnoha průměrech si můžete zakoupit v květinářství či hobby obchodech již hotový nebo si ho vytvoříte sami. Ideální je například vrbové či lískové proutí. Krásně vypadají i spletené červeně zbarvené větvičky svídy bílé. Typický je také slaměný korpus nebo korpus z trávy.

Čím ozdobit korpus

Záleží jen na vaší fantazii. Velikonoční věnec na dveře může být v čistě přírodním stylu nebo laděný do pestrých pastelových barev, které k jaru patří. Na velikonočním věnci by neměly chybět skořápky. Využít lze klasické slepičí nebo vyfouknuté křepelčí skořápky.

Dále nezapomeňte přidat živé jarní květiny, jako jsou hyacinty, narcisy, tulipány nebo petrklíče. Pokud je však použijete, počítejte s kratší životností věnce nebo s nutností obměny květin. K přizdobení využijte mech, buxus nebo břečťan. V případě, že chcete velikonoční věnec využít i v nadcházejícím roce, zvolte umělé květiny.

Na doladění velikonočního věnce můžete použít drobná dekorační kuřátka, zajíčky, peříčka nebo stuhy.

Jak ozdobit velikonoční věnec

K připevnění květin a zeleně na velikonoční věnec použijte slabý drátek o průměru 0,35 mm. V hobby prodejnách seženete myrtový drát v různých barvách. Zvolte co nejméně nápadný, například v hnědé nebo zelené barvě. Skořápky vajec a malé dekorace připevníte snadno pomocí tavné lepicí pistole. Velikonoční věnec můžete ozdobit po celém obvodu nebo jen ve spodní části.

Zdroj: ireceptar.cz, ceskevelikonoce.cz