Hra světel a stínů

Lehounký a křehký lustr Maskros z designové série Ikea PS byl původně vyráběný ve dvou velikostech, nyní je k dispozici pouze o průměru 80 cm. Svítidlo evokuje obří květ odkvetlé pampelišky. Její chmýří po rozsvícení oživí stěny a strop veselou hrou světel a stínů, která opticky rozbije a zjemní rozlehlé prázdné plochy. Zatímco nad jídelním stolem bude stačit jediný lustr, nad hlavním sezením by se lépe vyjímala trojice svítidel zavěšená v odlišných výškách. Lustřík v neotřelém, svěžím designu prodává Ikea za 998 Kč.

Lustr Maskros ze série Ikea PS za 998 Kč v instalaci Autor: Oficiální zdroj Lustr Maskros ze série Ikea PS za 998 Kč v instalaciAutor: Oficiální zdroj

Veselé barvy

Barevné lustříky s luxusními hedvábnými širmy v mnoha dostupných barvách a skleněnými opálovými difusory vybízejí k experimentům. Svítidla Renoir jsou v nabídce firmy Rendl Light Studio ve třech různých velikostech – o průměru 40 cm s výškou 20 cm na 3 x 60 W (za 6 800 Kč), o průměru 60 cm s výškou 25 cm na 3 x 60 W (za 11 800 Kč) a o průměru 90 cm s výškou 35 cm na 6 x 60 W (za 23 500 Kč).

Lustr s efektně prázdným středem ve stejném designu, materiálu a provedení se jmenuje Polo 85 a má průměr 85 cm, výšku 20 cm a výkon 6 x 60 W (za 25 500 Kč).

Nad jídelním stolem by se krásně vyjímal, zatímco nad sezením v relaxační části by mu odpovídala trojice nebo pětice lustříků Renoir různých velikostí. Vhodná jsou buď zelená, nebo azurová stínidla, případně jejich kombinace, která by krásně ladila s obrazem v jídelně.

Rendl Light Renior Autor: Oficiální zdroj Rendl Light Renior Autor: Oficiální zdroj

Rendl Light Renior Autor: Oficiální zdroj Rendl Light Renior Autor: Oficiální zdroj

Nadčasová elegance

Dvojice lustrů Azzardo Sidney Brown vytváří neodolatelně krásný pár. Barevně rozvíjí hřejivý tón dřevěné podlahy a interiér zatepluje a zútulňuje. Oválný lustr Sidney 2 Brown s rozměry 82 x 32 x 108 cm a výkonem 6 x 40 = 240 W prodává firma Azzardo za 7 360 Kč. Plisé dodává širmu z hnědého průsvitného hedvábí velmi luxusní vzhled, který korunují skleněné ověsky. Oválné svítidlo by vypadalo krásně nad pohovkou, obdélný jídelní stůl pak osvětlí dvojice drobnějších svítidel ze stejné designové řady – Azzardo Sidney Brown o průměru 45 cm, s výkonem 7 x 40 = 280 W a cenou 6 960 Kč.

Azzardo Sidney Brown Autor: Oficiální zdroj Azzardo Sidney BrownAutor: Oficiální zdroj

Azzardo Sidney Brown Autor: Oficiální zdroj Azzardo Sidney BrownAutor: Oficiální zdroj

Titulní foto: Thinkstockphotos.com