Jedna z nejlepších věcí na létě jsou pozdní večery strávené venku s přáteli a rodinou. Ať už máte zahradu, terasu, nebo balkon, s několika triky si můžete vytvořit ideální prostor pro pozdní letní setkání. Rádi vám poradíme, jak na to.

Jak postavit třeba vlastní venkovní ohniště?

Zdroj: Youtube

Jaké posezení zvolit?

Prvním krokem k útulnému venkovnímu prostoru je pohodlné posezení. Přemýšlejte o počtu hostů, které plánujete pozvat, a o prostoru, který máte k dispozici. Pro menší prostory jsou ideální skládací židle a stolky, které můžete snadno přesouvat a skladovat. Větší prostory nabízejí více možností, ať už jde o rohovou pohovku, houpací síť, nebo dokonce lehátka. Polštáře a deky přidají na pohodlí a vytvoří útulnou atmosféru.

Jaké světlo na zahradu?

Správné osvětlení je klíčové pro vytvoření atmosféry. Venkovní svítilny, lampiony, svíčky nebo girlandy vytvářejí romantickou a útulnou atmosféru. Solární svítilny jsou skvělou volbou pro osvětlení cest nebo záhonů. Vybírejte světla s teplým bílým světlem, která dodají prostoru pohodlný a přívětivý pocit.

Jak se zbavit otravného hmyzu?

Poslední věc, kterou chcete, je, aby vás na venkovním posezení rušil otravný hmyz. Citronelové svíčky, rostliny, jako je levandule nebo máta, a přírodní repelenty vám pomohou udržet hmyz na uzdě. Můžete také použít sítě proti hmyzu nebo zvážit instalaci zahradního altánu se sítěmi.

Vytvořte si svoji vlastní venkovní oázu a užijte si pozdní letní večery ve vašem novém útulném koutku. Vaši hosté vám budou vděčni za tu nádhernou atmosféru a pohodlí, které jim nabídnete.

Zdroj: crateandbarrel.com, joann.com