kotel Autor: Viadrus Autor: Viadrus

Automatický kotel HERCULES DUO je v nabídce firmy VIADRUS již více než 5 let a stal se spolu s kotlem VULCANUS jedním z nejprodávanějších automatických kotlů na českém trhu. Od uvedení na trh se oba typy dále zdokonalovaly. Původní kombinované kotle pro ruční a automatický provoz s 2. emisní třídou VIADRUS zásadně inovoval, a v roce 2013 se tak HERCULES DUO stal plně automatickým kotlem splňujícím 3. emisní třídu. Vývoj dále pokračoval ve snaze dosáhnout ještě vyšší účinnosti spalování a nižších emisí. V letošním roce tak díky zlepšení spalovacího procesu VIADRUS nabízí kotle HERCULES DUO a VULCANUS již ve 4. emisní třídě.

Základ kotlů HERCULES DUO a VULCANUS tvoří litinové těleso nejpopulárnějšího kotle s ručním přikládáním s obchodním názvem HERCULES U26. Toto těleso je doplněno o vodou chlazený dvouplášťový podstavec z oceli, který díky své jedinečné konstrukci zvyšuje účinnost kotle. Litinový retortový hořák vlastní výroby umožňuje spalování jak hnědého nebo černého uhlí, tak i dřevěných pelet bez náročných zásahů do konstrukce hořáku.

kotel Autor: Viadrus Autor: Viadrus

Další výhodou automatických kotlů je uživatelský komfort, který se blíží pohodlí obsluhy plynových nebo elektrických kotlů. Velikost zásobníku umožňuje doplňování paliva jednou za dva až tři dny. S tím je spojena velikost popelníku, který je svým objemem dimenzován na dvoudenní provoz kotle.

Kotle se vyrábí ve čtyřech velikostech. Od nejmenšího 4článkového s nastavitelným výkonem od 6 do 21 kW a účinností až 84,2 % pro černé uhlí, 83,1 % pro hnědé uhlí a 87,3 % pro dřevěné pelety, po 7článkový s nastavitelným výkonem od 10,5 do 35 kW a účinností až 87 % pro černé uhlí, 89 % pro hnědé uhlí a 87,5 % pro pelety.

VIADRUS nabízí 15 let záruku na litinový výměník a standardních 24 měsíců na zbývající části kotle.