Realizace nové podlahy v bytě, rodinném domě či na chalupě může být docela náročná a zabrat spoustu času. A to hlavně v případě, že ji provádíte tradičně za pomoci betonu a cementové stěrky. Chcete-li se vyhnout dlouhým technologickým přestávkám na vytvrdnutí podlahy a riziku prasklin, pak zkuste novou podlahu realizovat suchou cestou. Místo klasického způsobu použijte pro její vyrovnání lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit) - čistě přírodní keramický materiál. Podlaha bude perfektně rovná a ihned pochozí. Nezanedbatelným bonusem bude skvělá tepelná i zvuková izolace podlahy.

Video: rekonstrukce podlahy suchou cestou:

Hlavní výhody vyrovnání podlahy Liaporem

Největší předností podlah s podsypem z Liaporu je jejich jednoduchá a rychlá montáž suchou cestou. Výrazně se zkracuje doba realizace (nejsou nutné přestávky) a navíc je tento typ podlah mnohostranně použitelný pro bytovou výstavbu, novostavby i rekonstrukce. Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby a jsou vhodné například pro řešení podlah střešních nástaveb. Podsyp z Liaporu umožňuje také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací. Jako finální vrstvu pak lze použít jakýkoliv materiál – dřevěnou podlahu, lamino, PVC podlahu, marmoleum, dlažbu, koberec.

Postup rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu

1.) Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit.

2.) Následuje položení separační vrstvy (např. netkané geotextilie).

3.) Poté následuje položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4 mm. Je vhodné jej aplikovat při nerovnostech podkladu nad 20 mm, výše násypu není v podstatě omezena.

Postup pokládky podlahy s Liaporem

4.) Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka. Na připravené vrstvě suchého podsypu z Liaporu nelze přímo chodit, ale pohyb je možný po provizorním zakrytí dřevěnými nebo polystyrénovými deskami v místě pohybu a manipulace.

5.) Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.).

6.) Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

Jak a kde koupit keramické kamenivo Liapor?!

Kamenivo Liapor můžete zakoupit on-line na adrese obchod.liapor.cz nebo v prodejní síti Liapor.

Poradenství a další informace vám poskytne obchodně technický poradce:

Liapor logo Autor: Liapor Autor: Liapor

  • Ing. Libor Pupík
  • mobil: +420 606 643 550
  • e-mail: pupik@liapor.cz