Merkádo – Latinská Amerika na Zelňáku

V pátek a v sobotu ožije Zelný trh v Brně latinskoamerickými rytmy. Konat se zde budou trhy Merkádo, které nabídnou kromě hudby a tance také jídla a produkty ze zemí Latinské Ameriky. Těšit se můžete na kávy, kakaa, chilli a exotické ovoce, jihoamerická vína, kubánské rumy a koření. Ochutnáte národní jídla z Argentiny, Brazílie, Guatemaly, Kuby, Panamy, Kolumbie, Venezuely, Kostariky, Mexika či Peru. Připraveny jsou také taneční workshopy, bubnová show, vystoupení mexických mariachos a zábava pro děti.


Kdy: 1. a 2. září 2023 od 10:00 do 20:00

Kde: Zelný trh, Brno

Vstupné: zdarma

Info: www.merkadofest.cz

Prosecco Fest na Svatováclavské vinici

První zářijová sobota shromáždí milovníky prosecca na Svatováclavské vinici u Villy Richter v Praze. Připraven bude pestrý výběr šumivých vín z italského regionu Veneto a kromě úchvatného výhledu čeká návštěvníky i živá hudba a ochutnávka gastronomických specialit šéfkuchaře Stýfa.


Kdy: 2. září 2023 od 9:00 do 22:00

Kde: Svatováclavská vinice u Villy Richter, Praha

Vstupné: 250 Kč

Info: www.villarichter.cz

Makové slavnosti na zámku Ploskovice

Pokud milujete mák ve všech podobách, naplánujte si v sobotu 2. září výlet na zámek Ploskovice. Akci pořádá Café Páv společně se spolkem Český modrý mák a ČZU v Praze. Jejím cílem je představit mák jako komoditu, jejíž pěstování má u nás velmi dlouhou historii a která patří k oblíbeným ingrediencím tradiční české kuchyně. Těšit se můžete na ochutnávku sladkých i slaných makových specialit, makovou kosmetiku a další makové produkty. Připraven je i kulturní program.


Kdy: 2. září 2023 od 10:00 do 18:00

Kde: Zámek Ploskovice

Vstupné: 120 Kč, děti od tří let 40 Kč

Info: www.zamek-ploskovice.cz

Makové slavnosti proběhnou v areálu nádherného zámku Ploskovice:

Zdroj: Youtube

Slavnosti hořických trubiček

V sobotu 2. září se bude v Hořicích už po jedenácté oslavovat zdejší věhlasná specialita. Letošní Slavnosti hořických trubiček opět nabídnou pestrý program plný živé hudby, tanečních vystoupení, soutěží, her a také bohatý výběr regionálních lahůdek.


Kdy: 2. září 2023 od 9:00 do 22:00

Kde: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Hořice

Vstupné: zdarma

Info: www.slavnostitrubicek.cz