Miliardář Howard Hughes žil v domě 10 let. Sídlo muže, který zemřel v roce 1976, jste mohli vidět i ve filmu Letec z roku 2004. Hughese si ve filmu zahrál Leonardo di Caprio. Během období, kdy Hughes dům obýval, produkoval dva ze svých nejznámějších filmů – Hell´s Angels a Scarface.

Dům byl navržen v roce 1926 slavným architektem Rolandem E. Coatem. Ten jej navrhl původně pro bohatou Evu K. Fudger, v minulém století prošel několika rukama.

Podívejte se, kdo byl Howard Hughes:

Zdroj: Youtube

Současní majitelé chtějí dům prodat

Podle magazínu People v domě až donedávna žil filmový producent Ash Shah se svojí ženou. Dům koupili v roce 2011 za 6,3 milionu dolarů a po více než 10 letech se ho rozhodli poslat dál. Vila je v současnosti na prodej za více než půl miliardy korun (23 milionů dolarů).

V domě je 12 koupelen!

A na co se může budoucí majitel těšit? Díky manželům prošel dům kompletní rekonstrukcí. Najdete zde 8 ložnic a 12 koupelen – víc než dost pro jednu rodinu a spousty návštěv. Z pozemku je výhled na golfové hřiště, ale i na slavný nápis Hollywood.

Pokud se budou noví obyvatelé domu nudit, mohou si jít zaplavat do soukromého bazénu, v domě naleznete také vlastní kamennou pec na pizzu. S parkovacím stáním pro tři automobily v garáži a dalším parkovištěm pro hosty mohou být pizza večírky velkolepé.

Zatímco v minulosti byl půdorys domu dost uzavřený, bývalí majitelé jej chtěli otevřít, aby dům působil světleji a příjemněji. To se jim povedlo zejména u obývacího pokoje, kde se kuchyně vybavená leštěnými mosaznými deskami a velkým ostrůvkem otevírá do obývacího pokoje s knihovnou sahající od podlahy až ke stropu.

Zdroj: people.com, mansionglobal.com