Zelenina jako nejzdravější způsob

Ačkoliv to neplatí u všech jídel, existuje dost pokrmů, které můžete zahustit zeleninou. Jedná se zejména o zeleninové krémy, kam můžete dát tolik zeleniny, že se zahustí samy. Jinde můžete přidat k zahuštění brambory, které je třeba povařit, aby se z nich dostal škrob, který funguje jako zahušťovadlo. Brambory můžete použít také rozmixované či jemně nastrouhané. Guláš můžete efektivně zahustit cibulí.

Brambory Brambory Autor: Shutterstock.com

Starší chléb nevyhazujte

Pokud máte doma starší chléb, můžete jej použít k zahuštění guláše či bramborové polévky. A jak? Chléb nastrouhejte najemno a dle svého uvážení přidejte do jídla. Použít můžete také čerstvý chléb, který do pokrmu nadrobíte.

Škrob

Rýžový, bramborový, kukuřičný, ale i tapiokový škrob. Pokud máte doma osobu, která nemůže jíst pokrmy obsahující lepek, je volba jasná – škrob. Je to jemný prášek, který je třeba smíchat s vodou a vlít do omáčky. Pak už stačí jen krátce povařit. Pokud budete vařit dlouho, jídlo nebude houstnout. Kvůli možné změně chuti není vhodné zahušťovat škrobem guláše a smetanové polévky. Naopak v čínské či mexické kuchyni je jako doma.

Chléb Chléb Autor: Shutterstock.com

Pohanka a jáhly

Obě bezlepkové potraviny můžete použít k zahuštění polévek. Stejně jako rýži je třeba jáhly či pohanku propláchnout vodou, poté vařte asi pět minut a nechte cca 15 minut dojít. Poté rozmixujte a použijte k zahuštění jídla. Koupit můžete také jáhlové nebo pohankové vločky, které lze využít okamžitě.

Zdroj: žijeme zdravě