Víno, skoro božská tekutina, která nás provází po celý rok – od letního pikniku až po vánoční večeři. A nyní, když vinice konečně ožívají plodem svých úsilí, je tento nápoj doslova všude kolem nás. Vinařská sezóna je obdobím oslav, ochutnávek a samozřejmě i nějaké té malé, či větší radosti. Jak ale zvládnout vše s grácií a neudělat z vinobraní trapné faux pas?

Proč je na víně důležitá etiketa?

Zdroj: Youtube

Při ochutnávce držte míru

Ochutnávka vína není závod v pití, ale skvělá příležitost objevit různé chutě a aroma. Držte se svého tempa a naučte se vnímat každý doušek. Když degustujete, nemusíte dopít každou sklenku až do dna. Máte právo nechat trochu vína na dně a jít dál.

Poznejte základy vinařské etikety

Znáte rozdíl mezi červeným a bílým vínem? Víte, jak správně držet vinnou sklenku? Toto jsou základní věci, které by měl každý milovník vína znát. Ať už jste začátečník, nebo pokročilý, vždy je dobré obnovit si základy a naučit se něco nového.

Znáte rozdíl mezi červeným a bílým vínem? Červené víno se zpravidla vyrábí z modrých hroznů a získává svou hlubokou barvu od slupek hroznů, které zůstávají v kontaktu s moštem během fermentace.

Bílé víno se může vyrábět také z modrých hroznů, ale slupky se ihned odstraní. Tím je zajištěna světlá barva. Navíc, červená a bílá vína často procházejí různými procesy zrání, což ovlivňuje jejich konečnou chuť.

Jak správně držet vinnou sklenku? Sklenku byste měli držet za stopku, nikoli za kalich. Důvodem je, že při držení za kalich můžete víno ohřát dlaněmi, což může negativně ovlivnit jeho chuť a aroma. Držením za stopku také předcházíte otiskům prstů na sklenici, což je esteticky příjemnější.

Další tipy pro milovníky vína

Servírování vína: Ideální teplota pro servírování červeného vína je mezi 16-18 °C, zatímco bílé víno by mělo být podáváno chladnější, mezi 8-12 °C.

Odkalování: Některá starší červená vína mohou mít sediment, proto je vhodné je před podáváním odkalit.

Dekantace: Některá vína, zejména plná červená, mohou mít prospěch z dekantace, což jim umožní dýchat a otevřít své aroma.

Víno je o sdílení a zážitcích

Nezapomeňte, že víno je hlavně o společnosti a sdílení. Při společném popíjení je dobré respektovat preference ostatních a nebát se sdílet své postřehy o víně. Zkrátka, buďte autentičtí a užívejte si každý okamžik!

Zdroj: winefolly.com, virginwines.co.uk, masterclass.com