V první řadě záleží na tom, kolik lidí bude vířivku využívat. Žijete jen v páru, máte děti, chcete se ve svých minilázních radovat i s přáteli? Podle toho určíte velikost a tvar. Zároveň se musíte rozhodnout, kde bude vířivka postavena. Chcete ji uvnitř, venku, nebo upřednostníte přenosný typ, který v létě vysunete na terasu a v zimě schováte? To jsou takové základní otázky, jež bude snadné zodpovědět a zkonzultovat je s prodejci.

Potom přichází na řadu technická stránka věci. Vířivky například za pochodu vydávají zvuk, jehož intenzita se u různých produktů výrazně liší. Hlučná vířivka může vaši relaxaci nepěkně narušovat, nehledě na to, že třeba bude vadit i sousedům. Dejte proto na reference a zvolte raději tišší výrobek, ze kterého vás nebudou bolet uši.

Zajímat vás rozhodně bude i energetická náročnost. Jednotlivé vířivky se liší příkonem, technologií ohřevu i způsobem izolace, a bývají na ně tudíž dost rozdílné provozní náklady. Vyšší pořizovací cena často znamená, že v budoucnu tolik neutratíte za energii, jako byste utratili s vířivkou levnější.

Prohlédneme-li si vířivou vanu důkladněji, zkontrolujeme i počet a rozvržení trysek a také způsob, jakým jsou uchyceny k akrylu. Špatně zpracovaný silikon může časem udělat to samé, co dělá v koupelně mezi vanou a stěnou - odlepovat se a černat. Co se týče regulace proudu, ta může být z plastu nebo z nerezu. Ačkoli slovo plast nebývá vnímáno jako synonymum kvality, plastová regulace má své výhody - nepodléhá korozi a snadněji se ovládá mokrou rukou.

Na závěr jen připomeneme, že luxusní produkty typu vířivka by se měly nakupovat u osvědčených firem, i když to stojí hodně peněz. Levné výrobky z čínského akrylu mohou časem změnit barvu, snadno se poškrábou a celkově vás mohou nelibě zklamat.