Konferenční stolky můžete sehnat v různých tvarech, velikostech, barvách, ale i materiálech. I proto si musíte ujasnit, co přesně hledáte. Vyhnete se tak situacím, kdy zjistíte, že se vám stolek do obýváku vůbec nehodí.

Velikost konferenčního stolku

V obývacím pokoji budete trávit spoustu času. I proto se ujistěte, že kolem stolku budete mít dost prostoru na procházení. Hlídejte si jeho odstup od pohovky i ostatního nábytku. Výška stolku by se měla řídit výškou pohovky. Stolek musí sahat přibližně do výšky sedací soupravy, případně může být i o pár centimetrů nižší. Pokud jste až doposud obědvali u stolku v obývacím pokoji, je nejvyšší čas pořídit i jídelní stůl.

Podívejte se na návod, jak si vyrobit konferenční stolek doma:

Zdroj: Youtube

Tip pro vás: Pokud si nejste jisti, jak velký stolek vybrat, můžete si jeho rozměry vyznačit na podlahu – kusem provázku. Nebo papírem o velikosti stolku.

Potřebujete úložný prostor?

Pokud nemáte dostatek úložných prostor, jistě oceníte stolek s policí nebo zásuvkou. V menších bytech ale může takový stolek působit příliš masivně. Pokud není police pod stolkem nezbytně nutná, volte variantu bez ní. Čím bude stolek jednodušší, tím lépe.

Stolek jako umělecký prvek

Pokud je váš obývací pokoj zařízen jednoduše a neutrálně, můžete vybírat z výraznějších kousků, které se mohou stát příjemným akcentem. Některé designové stolky se mohou proměnit v umělecké dílo. Jemné pozadí a barevný stolek spolu mohou hezky fungovat. Naopak pokud máte výraznější pohovku nebo obývací stěnu, jednoduchý stolek bude nejlepší volbou. Pokud chcete, aby prostor působil vzdušně a lehce, volte sklo a lesklé materiály.

Jak vybrat vhodný materiál?

Zvolený materiál je něčím, co se může stát pomyslnou třešničkou na dortu, ale klidně i celý prostor zabít. Například stolek z masivu může vypadat v prostorném obývacím pokoji luxusně, ale v už tak malých prostorách bude vše působit přeplácaně.

Nejoblíbenější konferenční stolky jsou ze dřeva v různých dekorech. Hezky vypadají i skleněné konferenční stolky. Připravit se však musíte na náročnější údržbu. Pokud máte doma děti, volte stolky se zaoblenými rohy.

Zdroj: stylebyemilyhenderson.com, crateandbarrel.com, mydomaine.com