Podzim je magické období. Listy mění barvu, vzduch voní po vlhké zemi a vše se zpomaluje. Ale pokud se chystáte strávit nějaký čas v přírodě, je důležité myslet nejen na krásu krajiny, ale také na komfort a bezpečnost. V tomto článku se podíváme na to, jak se obléci na podzimní vycházky a co si vzít s sebou, aby byl váš zážitek co nejlepší.

Co si obléct?

Zdroj: Youtube

Praktičnost před stylem... ale co když to jde dohromady?

Oblečení by mělo být v první řadě funkční. Vrstvení je klíčem! Začněte funkčním spodním prádlem, přidejte vrstvu pro zajištění tepla a zakončete větruodolnou a voděodolnou bundou. Kdo řekl, že funkční oblečení nemůže být i stylové? Vyberte si doplňky, které vám dodají šmrnc, ať už jsou to barevné čepice, šály, či rukavice.

Energetická výbava pro podzimní vycházky

V chladném počasí se spaluje více kalorií, proto je důležité mít s sebou dostatek svačin a tekutin. Vezměte si termosku s teplým čajem nebo kávou a energetické tyčinky. A pokud chcete dodat výletu romantický nádech, zkuste si přibalit věci na malý piknik, třeba horkou čokoládu!

Nepodceňujte malé doplňky!

Kromě základního oblečení a jídla existuje mnoho malých věcí, které mohou váš výlet zpříjemnit. Vezměte si s sebou mapu nebo si do mobilu stáhněte aplikaci pro orientaci, kompas, svítilnu a první pomoc. A pro ty, kdo rádi zachycují podzimní atmosféru, nezapomeňte na fotoaparát či mobil s dobrou kamerou!

Zdroj: trenujemeshop.cz, wojas.cz, pelipecky.cz