Děti baví pohádky, proto jsou i naše tipy opravdu pohádkové. A když zapojíme všichni fantazii, čekají nás neskutečné zážitky, o kterých si budete doma vyprávět i v době, kdy děti zase budou chodit do školy.

Až se setmí

Na Praze 6, poblíž koupaliště Džbán, se právě dnes otevírá Lumina park, zázračná multimediální expozice pro malé i velké. Na trase asi 1,5 kilometru dlouhé, kterou v pohodě zvládnou i maminky s kočárky, ratolesti čekají osvětlené a ozvučené postavy, zvířata, rostliny, kolotoč, zámek a jiné krásy na motivy známé pohádky Alenka v říši divů. Světelné objekty jsou vysoké až 8 metrů, počítejte se stovkami tisíc barevných LED světel a kouzelnou hudbou. Součástí jedinečné podívané je také světelný labyrint o ploše 1200 m². Lumina park bude v provozu do února příštího roku.

Kde se ubytovat

Nejen malé děti by to mohlo bavit v pohádkové vesničce Podlesíčko na Vysočině. Nocování v chaloupkách jako vystřižených z dětských příběhů slibuje jedinečný zážitek. Děti si můžou představovat, že podobné domečky obývají třeba Sněhurka a sedm trpaslíků, Budulínek, Karkulka, nebo se možná zhlédnout v domečku jako stvořeném pro Rákosníčka. A kdybyste tu nechtěli přespat, můžete se pohádkovou vesničkou projít. Například 28., 29. a 30. 10. se pořádají komentované prohlídky.

Čtěte také

Čtěte také

Nestihli jste Signal Festival? Tyhle světelné instalace ještě můžete vidět!

Do 30. října do Mirakula

Ve středočeských Milovicích najdete zábavní park Mirakulum. Potomky čeká prolézání hradu, tobogány, dětská vesnička a řada lesních hřišť, rovněž lanová centra, podzemní chodby, klasické i originální houpačky a prolézačky. Otevřeno mají do 30. října, tak ať to stihnete.

Tisové bludiště je největší atrakcí zdejšího labyrintária. Tisové bludiště je největší atrakcí zdejšího labyrintária Autor: Zámek Loučeň

Loučeňské labyrintárium

Protáhnout se na čerstvém vzduchu můžete i v areálu zámku Loučeň na Nymbursku. Slibuje jedinečné zážitky, protože 12 přírodních labyrintů a bludišť na jednom místě u nás jen těžko najdete. Kamenný nebo písmenkový labyrint je pohodlnější, jím stačí projít, kdežto v tisovém, palisádovém nebo dlážděném bludišti budete skutečně bloudit. Dobře se oblečte, než všechny labyrinty a bludiště poznáte, odpoledne uteče jako nic.

Kouzelný park miniatur

Na okraji Mariánských Lázní objevíte více než 70 mini staveb ve 4. největším miniaturparku Boheminium v Evropě. Některé vás opět vrátí do pohádek, třeba hrad Karlštejn nebo zámek Červená Lhota či Lednice, jiné obrazně řečeno pošlou do výšky (rozhledna Ještěd) a další nabídnou zase jinou zábavu (třeba přehrada Les Království).

Tak kam vyrazíte?

Zdroj: Lumina park, Koruna Vysočiny, Mirakulum, Boheminium, Záměk Loučeň