Podkrovní byty jsou díky šikmým stěnám opticky menší. Proto je potřeba volit vhodné barvy, abyste už tak menší místnost neudělali ještě menší. Zbytečně byste se tak ochudili o drahocenný pocit vzdušnosti, který je potřeba v podkroví zachovat.

Nejčastější otázkou bývá, co se šikmou stěnou. Šikmina v pokoji nejvíce vynikne, pokud zůstane čistě bílá, nebo je vymalovaná světlou či pastelovou barvou. Bude jí slušet i krémová, béžová, broskvová nebo i světle růžová, žlutá, modrá a zelená. Záleží ale na tom, pro jakou barvu se v pokoji rozhodnete.

Zdroj: Youtube

Vyberte si jednu hlavní barvu

V podkrovním pokoji je dobré držet se jedné barvy. Pokud chcete kombinovat, zvolte k této barvě další odstín. Hlavní barvou vymalujte stěny vedle zešikmené plochy, dobře také vypadají vymalované dvě stěny naproti sobě.

Vyvarujte se vymalování jednou barvou celého pokoje. Působil by menší a stísněný. Bílá může zůstat šikmá stěna nebo strop. Barevně ale postačí vymalovat i jednu svislou stěnu v pokoji.

Zkuste šikminu obložit dřevem

K podkrovním pokojům rozhodně pasuje dřevo. Jakýkoliv přírodní prvek v interiéru nás nabíjí energií. Přiznejte trámy a natřete je výraznou hnědou barvou. Dřevo je dnes moderním doplňkem interiérů, proto bude skvěle vypadat šikmá stěna obložená dřevem. Pro jemný vzhled můžete zvolit bílý nátěr.

Zdroj: dobry-malir.cz, snadnobydlet.cz