Minimalismus a jednoduchost

Jestli máte rádi jednoduché tvary a ovládání, a přitom nejmodernější technologie, pak byste se měli podívat na pračku Gorenje Simplicity 2. S jednotným designem jsou k dispozici v černé nebo bílé barvě a mají nezaměnitelný minimalistický design. Navíc umí spoustu zajímavých věcí. Pračka si zapamatuje vaše nastavení pro každý cyklus odstřeďování u každého přednastaveného programu. Četné senzory neustále sledují proces praní, automaticky jej upraví podle zvoleného programu, druhu a váhy prádla. Navíc nabízejí možnost odložit spuštění pracího cyklu až o 24 hodin, díky tomu můžete využít nižší tarif pro odběr elektřiny. Špičkové modely se pyšní třídou energetické účinnosti A+++, což znamená, že spotřebovávají o 30 % méně energie než spotřebiče energetické třídy A.

Pro velkou rodinu

Samsung už dlouho nabízí modely s označením Eco Bubble. Ale nyní vstupují na trh verze s kapacitou 7 a 8 kg prádla! Všechny se řadí do kategorie A+++. Pračky Samsung s technologií Eco Bubble používají nový způsob praní. Již od samotného začátku cyklu vytváří smícháním vody, pracího prostředku a následným vstřikováním vzduchu bohatý pěnový polštář. Takto vzniklá aktivní pěna proniká do tkanin mnohem rychleji, hlouběji a rovnoměrněji, takže zaručuje perfektní vyprání i na nízké teploty.

Nás ale zaujala jiná vlastnost – samočištění pračky. Otočením ovladače praček Samsung Eco Bubble do polohy Ekologické čištění bubnu můžete vyčistit buben stejně snadno, jako když perete. Tento ekologický čisticí cyklus odstraní drobné zbytky pracího prostředku a nečistot bez agresivních chemikálií. Pračka Samsung Eco Bubble se dokonce s čištěním sama připomene po každých 40 praních.

Vše za dobrou cenu

Nové pračky společnosti Panasonic VB5 a VC5 mají všechno, co mají pračky mít. Jsou na sedm kilogramů prádla, mají spousty přednastavených pracích cyklů, včetně na silně zašpiněné sportovní prádlo, pro snadné žehlení nebo program na praní košil. Novinkou v obou řadách je senzor pěny, který vás nejen upozorní, když to s dávkováním pracího prostředku přeženete, ale zároveň problém napraví přidáním dodatečného množství vody tak, aby byl prací cyklus co nejefektivnější. Řada VB5 navíc dokáže sama zvážit prádlo a podle toho upravit i potřebu vody a elektrické energie.

Prostě automaticky

Jak se můžou automatické pračky nazývat automatické, když neustále musíte odměřovat prací prášek? To řada Bosch HomeProfessional se systémem automatického dávkování i-DOS dokáže pomocí inteligentních senzorů na mililitr přesně změřit a nadávkovat prací prostředek podle množství naplnění, druhu tkaniny a stupně znečištění prádla. Dávkovač pracího prostředku vystačí na více než dvacet pracích cyklů, lze ho komfortně a jednoduše vyjmout, vyprázdnit a vyčistit. Díky automatickému dávkování spotřebujete až o 7 062 litrů vody za rok méně a navíc ušetříte i velké množství tekutého pracího prostředku a aviváže.

Pro alergiky je určen program AlergiePlus, který díky prodlouženému cyklu praní při vyšší hladině vody a dodatečnému cyklu máchání zbavuje prádlo všech pozůstatků nežádoucích chemikálií, a zabraňuje tak možnému podráždění pokožky. Samozřejmostí pračky Bosch HomeProfessional je funkce re-load, díky které můžete z pračky jednoduše vyndat zapomenutou červenou ponožku i po spuštění programu.