Vonné svíčky nejsou jen dekorací, ale také způsobem, jak ovlivnit náladu v místnosti, relaxovat nebo třeba navodit romantickou atmosféru. A co může být lepšího než svíčka, kterou si vyrobíte sami s přesně takovou vůní, jakou milujete? Ať už jste kreativní duše, nebo jen hledáte originální dárek pro své blízké, tento návod je pro vás!

Tipy na romantický večer ve dvou! Zamilovanost můžete cítit v každém věku. Zažehněte znovu jiskru.

Zdroj: Youtube

Materiál je krok číslo jedna

Předtím, než se pustíte do výroby, potřebujete shromáždit několik základních materiálů. Mezi ty patří sójový nebo parafínový vosk, knot, vonné oleje podle vašeho výběru a samozřejmě nějaká ta formička nebo sklenice. Pokud hledáte něco víc, můžete přidat i suché květiny, bylinky nebo třpytky pro dekorativní efekt.

Jak přesně na to? Je to snadné!

Začněte tím, že rozpustíte vosk v hrnci na mírném ohni. Až bude vosk zcela tekutý, přidejte vonné oleje a důkladně promíchejte. Poté nalijte vosk do formy s knotem přesně umístěným uprostřed. Nechejte svíčku ztuhnout (ideálně přes noc) a máte hotovo!

Jedna svíčka, tisíc vůní

Pokud chcete mít svíčku s vrstvami různých vůní, jednoduše počkejte, až první vrstva ztuhne, a poté přidejte další vonný vosk. Takto můžete kombinovat různé vůně, a vytvořit si tak svůj vlastní poklad.

Věděli jste, že první svíčky byly vyrobeny z tuku zvířat a používaly se před více než 5 000 lety? Ačkoli naše moderní svíčky mají mnohem příjemnější vůni, princip jejich výroby a použití zůstává v podstatě stejný po tisíciletí. Teď, když už víte, jak si je vyrobit, můžete být součástí této dlouhé tradice! Tak hurá do toho.

Zdroj: bhg.com, candlescience.com, wikihow.com