Semínka černuchy seté (Nigella sativa) využívali lékaři už v dobách starověku. V našich krajích se jim pro jejich tmavou barvu přezdívá černý kmín a léčitelé je dodnes doporučují při potížích s trávením i jako přírodní antibiotikum ulevující při zánětech a nachlazení. Ze lžičky podrcených semínek se připravuje nálev, který se pije po dobu nemoci dvakrát denně. Nesmí však dojít k předávkování a neměl by být podáván těhotným ženám a malým dětem.

Černý kmín se uplatní také v kuchyni coby koření. Má trošičku pálivou chuť, ale zároveň je jemnější než pepř. Pokud si potrpíte na orientální kuchyni, černý kmín by vám neměl v kořenkách chybět.

Kromě černuchy seté se u nás setkáme také s o něco robustnější černuchou damašskou. Oba druhy potěší oko v záhonu letniček i mezi trvalkami, skvěle se hodí rovněž pro zahrady lučního typu, kam sejeme vlčí máky, kopretiny, zvonky a další luční kvítí. Pokud černuchám dopřejete slunné stanoviště a sušší propustnou půdu, nic víc od vás potřebovat nebudou. Nesnášejí ale přesazování. Jakmile je jednou někam zasejte, už je tam nechte.

Čtěte také

letnicky

Čtěte také

Nejkrásnější letničky našich zahrad

Každé rostlince poskytněte prostor 10-20 cm, aby se mohla náležitě rozvětvit a nasadit maximum květů. Černuchy se snadno množí samovýsevem, takže se vám příští rok mohou na zahradě objevit znovu samy od sebe. Výhodou je, že jsou krásné i po odkvětu: nedozrálé plody se sbírají jako slaměnky a stávají se půvabným doplňkem suchých vazeb. Jestliže se rozhodnete je na rostlině ponechat, svým zajímavým tvarem budou zdobit záhon až do zimy.