„Vyrůstala jsem ve velkém domě se zahradou v Ústí nad Labem, ale později se naše rodina přestěhovala do sice útulného panelového domu, ale prostor a zahrada mi zde podvědomě chyběly. Takže i přesto, že žiji i pracuji v centru Prahy, rozhodla jsem si splnit svůj sen a koupila jsem pro mě a mého syna vilu na Slunném vrchu v Černošicích, kde letos, doufám, oslavíme Vánoce,“ svěřuje se na úvod našeho povídání nejen o bydlení a nákladech s ním spojených módní návrhářka Tatiana Kovaříková.

Pořídit si nový dům je poměrně zásadní rozhodnutí. Jak dlouho jste vybírala? Vybírala jsem dlouho, od okamžiku, kdy jsme se rozhodli, že se přestěhujeme, jsem hledáním ideálního bydlení strávila přibližně tři čtvrtě roku. S mapou jsem objížděla okolí Prahy a marně hledala. Potom jsem se dozvěděla o dni otevřených dveří na Slunném vrchu. V Černošicích jsem nikdy předtím nebyla, ale když jsem tam přijela, hned mě napadlo: tak tady bych chtěla bydlet.

Čím Vás tato lokalita oslovila, že jste se zde rozhodla koupit dům? Oslovilo mě samotné místo, výhled na Prahu, to, jak okolí dýchá, jak jsou všechny nové domy citlivě a inteligentně zasazené mezi původní vily. Architektka měla určitě těžký úkol a já ji obdivuji, jak pro celý projekt dokázala najít vhodný styl. V začátku bylo dobré, že jsme viděli dům, který už stál. Ocenila jsem i nové příjezdové cesty, to rozhodně není samozřejmost. Navíc Skanska na mě působí jako profesionální a silný partner, takže jsem cítila jistotu, že všechno půjde tak, jak má.

Dům má také poměrně velikou zahradu, zhruba 1.200 metrů, což pro mě, jako milovnici rostlin, je hodně důležité. Navíc je tu i dobré spojení s Prahou. Černošice podle mě leží od Prahy v optimálním směru. Také nemohu syna vozit každý den do školy a zpátky, takže jsme se hned na začátku několikrát projeli ze Smíchova vlakem, abychom si to vyzkoušeli. A doprava tady funguje skvěle, kolikrát je cesta vlakem rychlejší nežli autem.

Ve Vašem novém domě probíhají poslední úpravy a zařizování. Na Vánoce, jak jste zmínila v úvodu, byste se synem měli již bydlet v novém. Co momentálně zařizujete a co Vás na tom nejvíc baví?Já osobně jsem zatížená na koupelny, momentálně tedy tvořím koupelnu, vybírám baterie a obklady. Zvažovala jsem i jiné varianty, ale obklad bude nakonec bílý – potřebuji, aby mě tento prostor uklidňoval, protože pořád pracuji s barvami. Jinak místnosti v domě jsou jednoduše a prakticky poskládané, tím pádem jsme udělali jen minimum vnitřních změn. Zařizování je ale pro mě radost, ze široké nabídky podlah a obkladů, která nám byla předložena, není pro mě problém vybrat si.

Také se těším, až se budu moci vrhnout na zahradu a osázet ji sazenicemi, které v posledních týdnech pořád nakupuji. Přátelé už si mě dobírají, že to je nyní to jediné, čím mi mohou udělat radost. Prozatím je pozemek zatravněný. V budoucnu bych ráda rozšířila terasu, možná přijde na řadu i bazén. To uvidím, až se více zabydlím. Ono si to řekne samo. V první řadě si chci dopřát oddech.

www.skanskareality.cz