Výstava nazvaná Hlavy, mosty, kapradí nabídne od každého něco, jde o průřez tvorby umělkyně v běhu času. Zdena Šafka (Řeháková) si totiž letos připomíná významné životní jubileum. Kolik je jí let, to si jistě hravě vygooglíte. A až budete v galerii procházet mezi obrazy, možná si řeknete – kde tahle vitální dáma, která vychovávala pět dětí, stále bere energii?

Podívejte se na jeden technický unikát, který můžete vidět (samozřejmě v malované podobě) i na výstavě. Že by tip na výlet?

Zdroj: Youtube

Výstava prezentuje obrazy a textilie a je stejně barevná jako práce i život Zdeny Šafky. Umělkyně začínala jako kostýmní výtvarnice, věnovala se oděvnímu návrhářství a rovněž učila na katedře designu Technické univerzity v Liberci. Od konce 90. let však u ní vedle tapiserií převážilo malování. Portrétů, postav, zátiší, přírody a třeba i milované a ojedinělé technické památky – železničního kamenné viaduktu v Kryštofově Údolí na Liberecku. I ten stejně jako například abstraktní tvorbu máte šanci spatřit na výstavě v pražské Galerii Villa Pellé, která trvá až do 1. října letošního roku. Určitě se tu stavte, tolik barev, harmonie a klidu na jednom místě málokdy zažijete.

Zdroj: Villa Pellé