Ve středu 8. dubna a ve čtvrtek 9. dubna se již popáté přemění Kulturní dům v Ústí nad Orlicí na velkolepé výstaviště. Hlavní sál, salónky a veškeré přilehlé prostory budou obsazeny 60 expozicemi z oboru stavebnictví. Na výstavě STAVÍME, BYDLÍME se každý návštěvník dozví spoustu novinek ze stavebnictví, shlédne nové trendy v interiérovém vybavení a jistě si odnese plno inspirace do svého stávajícího nebo budoucího obydlí.

Co všechno návštěvníci mohou na výstavě vidět a na co se mohou výrobců a odborných prodejců zeptat, případně si přímo zakoupit?

Část výstavy se bude věnovat aktuálnímu tématu - vytápění a celkové úspoře energie. Odborníci představí nové typy krbových kamen, kotlů na pevná paliva, elektrokotle, kotle plynové a kondenzační, radiátory, ale i nové komínové systémy. Seznámíte se s výhodami tepelných čerpadel a solárních kolektorů. Základním krokem pro výběr tepelného čerpadla je určení tepelné ztráty domu. Tepelná čerpadla jsou ekonomická a ekologická zařízení, které využívají energii okolního prostředí a přeměňují ji na teplo používané k vytápění budov a ohřevu vody. Ve vyspělých zemích jsou praktickým nástrojem k řešení energetických problémů. Uspořit můžete i při použití energeticky úsporných nátěrových hmot nové generace. Nebo při využití zateplovacích systémů, kompletních dodávek oplášťování budov nebo montovaných fasádních obkladů.

Křivka cen energií za poslední roky stoupla a nadále stoupat bude. Proto je nutné začít uvažovat ekonomicky a zamyslet se, jak docílit nejúčinnějších úspor tepla ve svém domě. Možností je hned několik. Např. 30 % nákladů za energii ušetříte důkladným zaizolováním stropů od střešní konstrukce foukanou tepelnou izolací.

Na výstavě se představí také několik obchodů s plynovými kotli a plynovými spotřebiči jako jsou ohřívače vody, sporáky, topidla a radiátory.

Dalším velice diskutovaným tématem ve stavebnictví je i ekologie. Na výstavě budou představeny fasádní a interiérové barvy, dekorativní omítkoviny, penetrační a základní nátěry – veškerá chemie je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí. Pokud se chystáte zateplit dům, vymalovat, natřít fasádu, vyřešit problémy s plísní, máte na výstavě jedinečnou šanci vyřešit svůj problém za pomoci přítomných odborníků.

Pokud se chystáte stavět dům, jistě využijete nabídku plastových oken a dveří, eurooken, zimních zahrad, parapetů, žaluzií, látkových roletek, venkovních rolet a sítí proti hmyzu také mnoho druhů dveřních a vratových systémů. Co bude stavebníky jistě zajímat je nabídka nízkonákladových stavebnin a služeb v oblasti výstavby od konzultace záměru přes projektovou přípravu až po realizaci. Samozřejmě nebude chybět nabídka truhlářských a zámečnických prací.

K novému bytu či domu neodmyslitelně patří i nová koupelna a krásná kuchyňská linka. Na výstavě si budete moci přímo vybrat z velkého množství sanitární techniky, doplňků a moderních kuchyňských linek, které vám vyrobí přímo vám na míru.

Pokud již vlastníte starší dům, který trápí vlhkost, můžete se na výstavě seznámit s několika novými technologiemi sanace zdiva řetězovou pilou nebo diamantovým lanem.

S vybavením interiéru souvisí i vhodné matrace na spaní nebo masážní odpočinková křesla. Třešinkou na dortu nového domu jistě bude i krásné dřevěné oplocení ze smrku, modřínu nebo borovice. Na výstavě si budete moci vybrat z mnoha typů plotů a oplocení..

Co říci závěrem? Neváhejte a udělejte si čas k návštěvě výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Ústí nad Orlicí ve dnech 8. – 9. dubna. Vstup na výstavu je zdarma.