V Kutné Hoře najdete České muzeum stříbra, které pro novou sezonu připravilo čtyři výstavy a jednu expozici. Domluvte se doma, co se komu nejvíce zamlouvá, nebo si udělejte více času a vezměte to jednu výstavu po druhé. Začíná se už tuto sobotu.

Díky moderní době si mnohé výstavy, které už skončily, můžete stále připomínat. Což platí i pro Tutanchamona, nejslavnějšího teenagera na světě:

Co uvidíte v Kamenném domě

Na výstavě Kutnohorský Jandův odborný závod, plynmistr a motocykly uvidíte nejen posledně jmenované, ale také dobové fotky, reklamní předměty a dokonce i šicí stroje. Akce vás seznámí s historií Jandova závodu, který působil v Kutné Hoře do roku 1948.

Druhá výstava Ozvěny sedleckého kláštera připomíná letošní významné výročí - před 300 lety zemřel barokní architekt Jan Blažej Santini-Aichel. Návštěvníkům představí barokní sošky a jiné předměty, které se pojí s klášterem v Sedlci.

V Kamenném domě rovněž můžete vidět expozici, která se věnuje artefaktům místních řemeslníků od středověku do 19. století.

Čtěte také

Čtěte také

Proč je černý česnek lepší než bílý?

Na co láká Hrádek

Hlavní expozice Českého muzea stříbra a středověký stříbrný důl se nachází na Hrádku. Od 1. 4. zde startuje výstava Kutná Hora v kovu ražená, což prakticky znamená více než tři stovky mincí, razidel, medailí, řádů nebo třeba odznaků. Kromě jiného uvidíte repliky pražských grošů. A o pár dnů později, od 5. 4., se pro veřejnost otevírá výstava Bylany. Život prvních zemědělců, která vás seznámí s tím, jak žili nejstarší zemědělci v Čechách. A že je to už nějaký čas. Vrátíte se do doby několik tisíc let před naším letopočtem, kdy lidově řečeno člověk „vynalezl“ zemědělství. Určitě vás i děti bude bavit virtuální rekonstrukce neolitické osady.

Zdroj: České muzeum stříbra