Tím celkovým se podle hlasů diváků v brněnském Bobycentru stal Zdeněk Halík a jeho vytápění peckami.

Autor: archiv Přijměte naše blahopřání, pane Halíku. Můžete nám říct, jak jste se o soutěži EGA dověděl a proč jste se do soutěže přihlásil?Jsem zákazníkem společnosti E.ON. O soutěži jsem se dověděl z letáku, který byl přiložen k faktuře za vyúčtování elektřiny. Přihlásil jsem se ze zvědavosti, nepočítal jsem, že bych mohl uspět.

Jaký jste měl pocit, když jste se dověděl o 1. místě v kategorii Země?Už pouhá nominace byla pro nás velkým úspěchem. Po vyhlášení vítězství v kategorii Země jsme měli s manželkou, která mě na galavečeru doprovázela, neskutečnou radost.

Překvapilo vás celkové vítězství vašeho projektu v národním kole soutěže?Při hlasování o celkovém vítězi národního kola jsem fandil jinému projektu. Nenapadlo mě, že bych mohl v tak silné konkurenci uspět. Taky jsem tomu nemohl dlouho uvěřit.Jaká byla reakce vaší rodiny a lidí z vašeho blízkého okolí, třeba přátel, sousedů apod.? Na galavečeru to se mnou prožívala manželka, děti byly doma na telefonu a to víte, že byly taky nadšené. Po uveřejnění výsledků v médiích se spustila vlna gratulací. Doma jsme tento nečekaný úspěch oslavili s rodinou a přáteli. Zapili jsme ho naší dobrou moravskou slivovičkou. Jak taky jinak, že?

Jak se vám galavečer líbil? Autor: archiv Celý večer, vyhlášení vítězů i zábavná část programu měly výbornou úroveň. Velmi příjemné bylo i setkání a slavnostní přípitek s předsedou představenstva E.ON Czech Holding AG Michaelem Fehnem. Budeme mít hezké vzpomínky.

Kam jste doma umístil „ekologického Oskara“? Cenu za vítězství v kategorii Země, mimochodem je moc pěkná, mám ve své kanceláři v pálenici, kde ji obdivují naši zákazníci. A hlavní Oskar za celkové vítězství mi dělá společnost v pracovně doma.

Co si pořídíte za získanou finanční částku? Získané peníze vložím opět do úsporných opatření pro naše bydlení a možná i do dalších nápadů příštího ročníku Energy Globe Award, asi v kategorii Kutil.

Jaké máte další plány v úsporách energií a šetření životního prostředí? Využít nadbytek tepla a teplé vody, vznikající při provozu pálenice. A taky se rád podělím o své dosavadní zkušenosti s využitím pecek k vytápění s ostatními zájemci. Díky této soutěži se ozývají lidé ze všech koutů republiky a chtějí náš nápad taky realizovat.

Máte podobný originální nápad, jak efektivně využívat nejrůznější druhy energií? Přihlaste se do třetího ročníku E.ON Energy Globe Award i vy. Více informací získáte na www.energieplus.cz.