Ať jste se svým partnerem či partnerkou deset, dvacet, nebo padesát let, měli byste stále vědět, jak spolu komunikovat. Osvojte si dovednosti, které vedou ke zdravému vztahu. Seznámí vás s nimi psycholožka a výzkumnice Joanne Davila. A pokračujte ve čtení, protože i my vás s několika z nich seznámíme.

Zdroj: Youtube

Bez tohoto se v žádném vztahu neobejdete

Velmi zásadním bodem v každém vztahu je důvěra k tomu druhému a upřímná komunikace. Od toho se pak odvíjí spolupráce a vzájemná náklonnost. Proto spolu mluvte, mluvte a ještě jednou mluvte. Otevřeně, upřímně, nebojte se sdílet své obavy a tajemství, protože jedině tak se budete znát opravdu do hloubky.

Trávíte spolu dostatek času?

Pokud jste neměli některou z vlastností u svých rodičů rádi, naprojektujte ji do svého partnera. Projekcí totiž očekáváte stejné chování, na které jste byli zvyklí ve svém dětství, a pokud se tak partner či partnerka nechová, máte jim to za zlé.

Místo toho přemýšlejte nad vlastnostmi a dovednostmi, které na svém druhovi či družce milujete. Je dobrodružnější než vy? Milující, detailista? Má svou oblíbenou činnost či aktivitu? Oceňte jej a podpořte tím, že budete dané aktivity sdílet s ním. Pravděpodobně vám tuto laskavost oplatí a vy strávíte ještě více času spolu.

Projevte si vzájemnou náklonnost

I když se časem prvotní zamilování vytratí, nezapomínejte se sobě i nadále věnovat. Obyčejné objetí a mazlení udělá víc, než si myslíte. Vybuduje důvěru, upevní vzájemné vazby, a naopak sníží stres. Všímejte si toho druhého a dejte mu nebo jí najevo, že pro vás stále hodně znamená. A nezapomeňte přitom vypnout mobily či televizi, které tento drahocenný čas naruší.

Nezapomínejte na sebe

Ve vztahu a manželství jste na to dva. Ale aby vše klapalo, jak má, neměli byste zapomenout na sebe. Vyhraďte si čas na to, abyste poznali své touhy, uspořádali si priority a získali potřebnou energii na váš vztah. Proto si dopřejte zkrášlovací kúru, vyjděte sami do hor, s kamarády na skleničku nebo do fitka. Bez času o samotě totiž nenavážete a neudržíte dobrý vztah.

Zdroje: scienceofpeople.com, womansday.com