Přestože si jméno Anne Hathaway jistě spojujete zejména se slavnou americkou herečkou, na světě byla ještě minimálně jedna kráska se stejným jménem. A právě tu si měl Shakespeare vzít na pozemku, kde stojí památkově chráněná budova Luddington Manor.

Na pozemku dříve stála kaple, kde se vše událo

Když pomineme ženu W. Shakespeara, jak žije současná Anne Hathaway?

Zdroj: Youtube

Mělo se to stát v kapli, která byla postavena v roce 1420 – ke sňatku mělo dojít v roce 1582. Bohužel koncem 18. nebo začátkem 19. století kaple vyhořela, takže existují jen nepřímé důkazy o tom, že se zde dramatik oženil. Přesto je místo velmi populární. Protože v „domě po Shakespearovi“ nebydlí jen tak někdo.

Bydleli zde potomci Anne Hathaway?

Panství, které se datuje do 16. století (s pozdějšími georgiánskými a viktoriánskými prvky), bylo kdysi součástí majetku markýze z Hertfordu Ragley Hall a v letech 1706 až 1775 byl majetek údajně obýván potomky Anne Hathaway.

Přestože jsou obě ženy krásné, není Anne jako Anne. Je však otázkou, jestli by slavného umělce nezaujala i kráska vlevo, kdyby žil o několik století později.

Dům vás uchvátí. Zevnitř i zvenku

Luddington Manor je proslulá nemovitost nacházející se poblíž města, kde se slavný spisovatel narodil. Přestože je nemovitost zapsána na seznamu II. stupně, kromě bohaté historie zde měla vliv i citlivá rekonstrukce, proto se budoucí majitel nemusí bát, že by mu dům spadl na hlavu.

Výběžek v zadní části je terasovitého charakteru a je orientovaný na jih – pravděpodobně pro středověké nebo římské vinice. Pokoje v domě jsou prostorné, stejně jako zahrada kolem domu.

Přední část zahrady je zatravněná a najdete zde vzrostlé stromy – tis, kaštan koňský, ale i libanonský cedr. V zadní zahradě je kromě udržovaného trávníku také jezírko pro divokou zvěř, výběh pro koně či spousta ovocných stromů.

Interiér domu je zařízen s ohledem na historii stavby. Najdete zde spoustu dřeva, světlé barvy, ale také kámen. Nábytek je z kvalitního masivu. Nový majitel si bude moct užívat spánek v jedné z 6 ložnic a koupel si dopřát v některé ze 7 koupelen.

K prvkům, které stojí za zmínění, patří sklep, dvě šatny, vířivka, ale i bazén. Nechybí ani herna.

Zdroj: dailymail.co.uk, houseandgarden.co.uk, shakespeare.org.uk