Libuška Rohlíčková se věnuje práci kosmetičky ve svém salónu, občas si odskočí na módní molo nebo vytvoří nějakou choreografii. Přestože již není tanečnicí, má bývalá láska Daniela Hůlky a Pepy Vojtka k hudbě a tanci velmi blízko. S nynějším manželem Zdeňkem Rohlíčkem má dceru Elinku, která zpívá, chodí na balet, street dance a miluje divadlo. Starší syn Matyáš (syn Pepy Vojtka) netancuje ani nezpívá, chtěl by však studovat arts management a produkci. Volný čas spolu často tráví na zahrádce a my jsme se na ni s kamerou zajeli podívat.

Bylinky, borovice a Buddha

Zahrádka Libušky a Zdeňka Rohlíčkových je místem, kde vedle sebe roste třeba malá borovička a javůrek, a v jejich stínu najdete sošky Buddhy, protože je mají rádi. Nedaleko nich je prostor pro bylinky, třeba pro mátu, pažitku a rozmarýn. Navazují na ně keře rybízu a angreštu.

Zdroj: VLM

Trávník na zahrádce nemá anglický střih, protože Zdeněk záměrně neseká místa s květinami. Nechává tak malé ostrůvky pro včeličky, aby měly prostor pro opylování.

Houpačka a ledový sud

Vedle rostlin a bylin si můžete prohlédnout dětskou houpačku pro Elinku a ledový sud, ve kterém se Zdeněk Rohlíček otužuje. O něco dál je ohniště s posezením. Je to úžasné místo pro opékání a grilování, dobře zapadá do konceptu malé zahrady a jeho tvůrcem je také manžel Libušky.

Samozřejmostí je i dětský koutek s klouzačkou, domečkem, ve kterém jsou uskladněny hračky, s tabulí na kreslení a nezbytnou židličkou.

Sušenka na zahradě

Libuška nám na zahradě ukázala i dalšího člena domácnosti. Je jím samička anglického králíka, která dostala jméno Sušenka. Na kameru se Sušenka moc nechtěla ukazovat, není tolik společenská. To prý mají se Zdeňkem společné, rozloučila se s úsměvem Libuška.

Zdroj: Dům & Zahrada