Boty se nechávají venku

Pro lenochy a požitkáře (a nejen pro ně) je určený altánek bez podlahy, kde celou plochu vyplňuje matrace. Do zahradního domku se tak vklouzne bez bot rovnou jako do postele. A také to zahradní postel, nebo přesněji dvojpostel, skutečně je. V zahraničí se označuje jako zahradní nábytek typu „garden canopy bed“, tedy zahradní postel s nebesy.

ČTĚTE TAKÉ:

Altánky mají společný nezvyklý vzhled a designéři jim dávají různou podobu: romantickou, venkovskou, moderní, uplatňuje se i romantika Orientu. Podle toho se pak zahradní postelové domky halí do těžkého brokátu, lehkého šifónu, režného plátna nebo rákosu a trávových rohoží. Konstrukce bývá z teaku nebo hliníku, vyskytuje se ale také bambus.

Zahradní postele s nebesy jsou ideální k dokonalé relaxaci, která často zasahuje všechny smysly. Odpočívá se v nich, spí, čte, popíjí - a pozoruje přitom okolní zeleň. Přítomný je i prvek aromaterapie, to když vedle rostou opojně vonící floxy, nervy léčí také ptačí zpěv nebo šumění vody.

Řešení pro nerozhodné

archiexpo.com  archiexpo.com Autor: Oficiální zdroj

Kdo neví, kam altánek umístit nebo jej potřebuje každou chvíli jinde, pro toho je ideální trochu výstřední domeček na kolech. Mobilní domky slouží na spaní, k odpočinku, ale i jako sauna, šatna u bazénu nebo zahradní bar. Právě v posledním případě se hodí jeho mobilita: zaparkovat jej můžeme, kde se nám to právě nejvíce hodí – u zahradního krbu, vedle terasy anebo až na druhém konci zahrady. A nikde není řečeno, že nemůžeme dojet na grilovačku třeba k sousedům.

TIP Pojízdné zahradní domky mají švih a vtip nejen díky nápadu s koly, ale také vzhledem ke svému originálnímu barevnému řešení.