Zahradní hygge v listopadu? Proč ne! I když jsou dny kratší a teploty nižší, s trochou kreativity a správnými doplňky můžete vytvořit prostor, kde se budete cítit jako v samotném srdci Dánska. Zahradní hygge není jen o tom mít perfektně upravenou zahradu, ale spíše o vytváření prostoru, který vás bude hřát na duši.

Podívejte se na nádherný hygge dům a hygge zahradu!

Zdroj: Youtube

Co je hygge?

Hygge je dánský koncept, který vyjadřuje pocit pohody, spokojenosti a tepla, a to vše v útulném a přátelském prostředí. Slovo samo o sobě nemá přesný překlad v mnoha jazycích, ale jeho smysl je univerzální - jedná se o vytváření jedinečné atmosféry, kde se lidé cítí šťastní, uvolnění a v souladu sami se sebou a svým okolím.

Hygge může zahrnovat řadu věcí, od teplého osvětlení, pohodlných textilií, až po klidné chvíle strávené s blízkými nebo v samotě s dobrou knihou. V Dánsku je hygge považováno za součást národní identity a kultury, a toto chápání pohody a životního štěstí se postupně šíří po celém světě. Hygge není jen zimní záležitost; je to celoroční přístup k životu, který zdůrazňuje nalezení radosti v malých věcech a vytváření chvil klidu a spokojenosti každý den.

Začněte s osvětlením

Vytvoření útulné atmosféry je klíčové a správné osvětlení hraje zásadní roli. Rozvěste girlandy s malými žárovkami nebo postavte solární lampy. Nebojte se experimentovat a kombinovat různé druhy světel. Malé lucerny nebo svíčky vytvoří pocit tepla a pohody. Hlavní je, aby světlo bylo teplé a nenarušovalo klid zahradního večera.

Teplé deky a polštáře jsou dalším must-have

Vyberte si měkké materiály a neutrální barvy, které budou ladit s přírodou. Můžete také přidat několik pletených doplňků, jako jsou pletené podsedáky nebo deky. Nezapomeňte na pohodlný zahradní nábytek, kde budete moci relaxovat a užívat si klidu.

Nezapomínejte na zeleň

I v listopadu můžete mít na zahradě květiny nebo rostliny, které přežijí chladnější teploty. Heřmánky, vřesy nebo trvalky mohou být skvělou volbou. Kromě toho nezapomeňte na přírodní dekorace, jako jsou šišky, větvičky nebo kamínky, které dodají vaší zahradě ten správný rustikální nádech.

Zdroj: thompson-morgan.com, housebeautiful.com, perrywood.co.uk