Každý rok nám příroda předvádí ohromující představení barev a tvarů. Ačkoliv mnozí z nás považují léto za vrchol zahradnické sezóny, podzim a zima nám nabízí něco unikátního a kouzelného. S několika triky a tipy můžeme vytvořit vizuálně atraktivní prostor i v chladnějších měsících.

Tipy na zahradní dekorace:

Zdroj: Youtube


Křiklouny a světla

Je něco kouzelnějšího než zahrada osvětlená jemnými světly, když se dny začínají krátit? Investujte do několika řetězů venkovních LED světel nebo solárních lamp, které dodají vašemu prostoru pohádkovou atmosféru. Můžete je zavěsit na stromy, pergoly či podél cest. Kombinace světel a zimních rostlin, jako jsou křiklouny s jejich zářivě červenými bobulemi, může vytvořit úchvatné vizuální zážitky.

Stálezelené rostliny

Zatímco většina rostlin ztrácí své listy v chladnějších měsících, stálezelené rostliny zůstávají vždy živé a barevné. Rostliny jako cesmína, rododendrony nebo borovice mohou být skvělým způsobem, jak přidat život do vaší zahrady i v zimě. Pro kontrast zkuste přidat nějaké výrazné květináče nebo dekorativní kameny.

Umělecké prvky a dekorace

Pokud se rozhodnete přidat do zahrady umělecké prvky, můžete vytvořit zcela novou úroveň vizuálního zážitku. Zkuste nainstalovat sochy, větrné zvonky, nástěnné obrazy nebo dokonce malé prameny či fontány. V zimě, když všechno pokryje sníh, mohou tyto prvky působit velmi efektně a dodat vaší zahradě nový rozměr.

Zdroj: thisoldhouse.com, gardenersworld.com, argos.co.uk