Celý rok se na realitním trhu objevovalo luxusní sídlo hollywoodského herce Michaela Chow a jeho třetí atraktivní exmanželky Evy Chun Chow. Poté, co se jim nepodařilo vilu prodat, propustili celý tým a sídlo stáhli z nabídky. Nyní najali nové realitní makléře a na trh vstoupili s lepší cenovou nabídkou a novými fotografiemi, které by mohly možné zájemce o koupi nalákat.

Sídlo bylo postaveno v roce 2005 podle vzoru muzea Reina Sofia v Madridu a nápadně připomíná zámek. Více než soukromý domov připomíná svými obrovskými prostorami muzeum či galerii, což není zcela od věci, neboť Michael Chow zde má uloženy četné umělecké sbírky.

Dům, na jehož užitné ploše téměř 3000 metrů čtverečních se nachází devět ložnic a 14 koupelen!, v sobě snoubí několik architektonických prvků, jako jsou staré maurské sloupy z doby před 400 lety nebo složitě vyřezávané dřevěné stropy, tolik typické pro evropské zámky z 16. a 17. století. V domě se nacházejí vysoké stropy, takže hlavní místnosti jako hala a formální obývací pokoj ve spodním patře jsou dvoupatrové. Masivní venkovní střešní terasa je vybavena krbem a v celém domě je položena vzorovaná kamenná dlažba.

Jedním z nejzajímavějších prvků v domě je nádherná knihovna inspirovaná uměním art deco, jejíž stěny jsou obloženy exotickými deskami z leštěného tvrdého dřeva. Naproti tomu kuchyně, která je vybavena těmi nejmodernějšími spotřebiči a dostatkem úložných prostor, je laděna zcela v minimalistickém duchu. Vedle ní se nachází jídelna, jež svou velikostí může být využita pro velkou společnost. Rovněž domácí kino nepatří k nejmenším, pohodlně pojme až 40 diváků.

Michael Chow Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

K domu patří více než akrový pozemek, na němž kromě perfektně střiženého trávníku rostou vznosné palmy. Celý pozemek je obehnán vysokou zdí a kontrolován kamerovým systémem. Za soumraku nabízí střešní terasa fascinující výhled na západ slunce a v noci díky svému osvětlení vypadá dům jako extravagantní chrám.

Přestože cena téměř 70 milionů dolarů může vypadat jako přehnaná, je třeba si uvědomit, že sídlo se nachází v nejdražší rezidenční ulici v celém Los Angeles – na stejné ulici, kde dědička Petra Ecclestone nedávno prodala svou vilu „The Manor“, a to za cenu 119,7 milionu dolarů.

Michael Chow Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Jako majitel čínského řetězce restaurací nesoucího stejné jméno – Chow, Michael Chow předsedá nesmírně úspěšné obchodní říši, jejíž vlajková loď – umístěná na Camden Drive v Beverly Hills – je dlouhodobě davově navštěvovaným místem restaurací v L. A. Méně známé je, že Michael Chow je také bývalým hercem s působivě dlouhým seznamem rolí, mezi nimiž pravděpodobně nejznámější je agent Specter v klasice James Bond z roku 1967 „You Only Live Twice“.