Najděte si svůj styl

Každý z nás preferuje něco jiného, kuchyně by měla být obrazem vašeho vkusu a stylu. Někdo má rád nejnovější trendy a vybere si moderní kuchyň, další dává přednost skandinávskému stylu a zaměří se na něj.

Kuchyně Autor: Favi Autor: Favi

Styly kuchyní, s nimiž se nejčastěji setkáte:

  • moderní
  • provensálský
  • skandinávský
  • minimalistický
  • retro
  • vintage
  • venkovský

Který nejvíc sedí vám? Soustřeďte se na něj při hledání, ale zase na druhou stranu se zbytečně neomezujte a popusťte uzdu svojí vlastní fantazii, ať váš domov nevypadá jako kopie obrázku z katalogu.

Kuchyně na jednu stranu může být levná, myslete však na výběr materiálu a na jeho odolnost. Drahé a krásné dřevo není vždycky praktické a jinak si kuchyň snů zařídí rodina s dětmi, jinak mladý pár a úplně jinak manželé, kteří už bydlí bez dětí. Funkčnost je stejně důležitá jako estetičnost.

Kuchyně Autor: Favi Autor: Favi

Kupte doplňky

Postupně si vytvoříte místo, které bude krásné i praktické, bude se vám v něm dobře vařit a připravovat nejrůznější laskominy pro vaše blízké.

Abyste si svou kuchyň ještě víc přizpůsobili, vyberte si také doplňky, které vám ušetří místo, nebo čas při vaření. Jsou to třeba držáky na víno, praktické dózy, koše na tříděný odpad nebo odkapávač na skleničky.

Jídelní kout jako součást kuchyně

Většina lidí má dnes jídelnu společnou s kuchyní, oddělené místnosti už má málokdo. Potřebujete sladit jídelní stůl a židle s kuchyňskou linkou. In jsou židle ve skandinávském stylu, ale i klasické dřevěné židle s polstrováním. U židlí se zaměřte také na kvalitu materiálu a pohodlí.

Kuchyně Autor: Favi Autor: Favi

Opět přichází na řadu Favi. Přehledný internetový portál, kde si snadno najdete, co potřebujete do svého domova.