Zátěžová olůvka nabízená prostřednictvím internetového obchodního domu společnosti Styltex design, spol. s r. o., na adrese www.styltex.com jsou jedním z mnoha nabízených doplňků, které dokáží interiér za minimální částku zkvalitnit. Zátěžová kusová olůvka jsou na internetu nabízena ve třech velikostech: 4 cm (13 g), 6 cm (28 g) a 8 cm (50 g). Autor: archiv Jejich výběr závisí na druhu látky. Pro lehké závěsy stačí malé olůvko, u těžkých závěsů je nutné zvolit to nejtěžší. Nutné je ještě připomenout, že většina záclon je již od výrobce zakončena olověnou šňůrou. To ale neplatí pro všechny a zpravidla u barevných záclon šíře 150 cm to neplatí vůbec. Podobně i u závěsů. Proto šíře u závěsů je výškou u záclon. Nejde přitom o nic jiného nežli o návin na roli.

Záclony s olůvkem se ve výškách od 30 cm do cca 330 cm rozbalují přes celou šíři okna, závěsy (dekorační látky) a většina barevných záclon šíře 150 cm se rozbalují do výšky. Závěsy se proto na okno šijí v pruzích. Zátěžová kusová olůvka, jak již vyplývá z jejich názvu, slouží k zatížení konců záclon a dekoračních látek, aby výsledek byl opravdu pěkný. Není ojedinělé, že zákazník vydá nemalé prostředky na dekorace oken, ale ty se jen málokdy přibližují jeho vysněné představě, kterou viděl v katalogu. Ani v bytě nemusí být úplné bezvětří a i samotný materiál textilie svým zpracováním může lehce ohýbat své rohy. A to není zrovna pěkné. Tomuto zabráníme právě použitím zátěžového olůvka. Jak uchytit kusové olůvko do dekorace? Je několik variant, pro představu obrázky zobrazují ty nejpoužívanější. 1. vložení olůvka do záclony

Autor: archiv
Do zaobroubení záclony se na jejím konci vystřihne očko a do něj se olůvko patřičné velikosti a váhy jednoduchým způsobem vloží.
Autor: archiv
I když je záclona průhledná, není bílé olůvko na spodním okraji téměř vůbec vidět. 2. vložení olůvka do závěsu U dekorační látky je vhodné si kapsičku na olůvko ušít. A poté podobně jako u záclon do ní olůvko schovat.
Autor: archiv Autor: archiv
Takto opatřená dekorace nejen že nezatíží váš rozpočet, ale i zkvalitní to, za co své peníze vynakládáte.
Autor: archiv
Ukázka rubové a lícové strany dekorační látky opatřené kusovým olůvkem 28gramovým. -Styltex design, s. r. o., ing. Karel Smejkal-