Zavařování je skvělý způsob, jak si užít sezónní plodiny po celý rok. Když začne podzim a teploty klesají, je skvělé mít v zásobě domácí zavařené poklady. A ačkoliv se to může zdát na první pohled složité, zavařování je ve skutečnosti docela jednoduché. Stačí několik jednoduchých kroků a máte hotovo!

Prvotní přípravy? Jak na ně?

Sterilizujte sklenice a víčka. Umístěte sklenice a víčka do velkého hrnce, přikryjte je vodou a vařte po dobu 10 minut. Poté je vyjměte a nechte je vyschnout na čisté utěrce. Tento krok je nezbytný, aby se zabránilo růstu bakterií ve vašich zavařeninách.

Zkontrolujte těsnění. Ujistěte se, že víčka jsou bez škrábanců a poškození, aby bylo možné dosáhnout hermetického uzávěru.

Připravte suroviny. Umyjte a nakrájejte ovoce nebo zeleninu podle vašeho oblíbeného receptu. Dejte pozor, aby byly všechny kousky podobné velikosti, aby se zavařovaly stejně.

Jak na samotné zavařování?!

Umístěte suroviny do sklenic, nechávejte 1,5-2 cm volný prostor pod okrajem, aby měla náplň místo k roztažení při vaření. Poté připravte nálev podle receptu (voda, ocet, cukr, sůl, koření atd., dle receptu) a zalijte jím náplň ve sklenicích.

Pečlivě utřete okraj sklenic, abyste odstranili veškerou náplň nebo nálev, a pak pevně přitlačte víčka. Umístěte sklenice do velkého hrnce, zalijte je vodou a vařte podle návodu v receptu (obvykle 10-20 minut). Poté je opatrně vyjměte z hrnce.

Skladování je klíčové!

Po vyjmutí ze sporáku nechte sklenice zchladnout a zkontrolujte, zda jsou správně uzavřeny (víčka by měla být vtlačena dolů) a dokonale těsní. Označte sklenice datem a názvem zavařeniny.

Skladujte na tmavém, chladném místě. Ideální místo pro skladování je sklep nebo spíž, kde je konstantní teplota a vlhkost.

A to je vše! Teď už můžete mít po celý rok k dispozici domácí zavařeniny, plné chuti a vitaminů. Takže neváhejte a užijte si zavařování jako skvělý způsob, jak si uchovat chuť léta.

Zdroj: environment991.com, allrecipes.com, bhg.com